Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Пристрій спорту

Кому належить право на висвітлення спортивних подій в Україні: шукаємо власника

Впровадження штучного інтелекту, технологізація кожної зі сфер сьогодення не могли не вплинути на зміну парадигм щодо місця спорту в нашому житті. Однією з найбільш помітних тенденцій останнього часу стало перенесення спортивних баталій зі спортивних майданчиків на телевізійні екрани.

Безумовно, трансляції спортивних подій були популярними і раніше, проте розвиток соціальних мереж, а також прагнення охопити максимальну кількість подій за останні три-п’ять років призвели до суттєвої зміни вектора задоволення бажань у вболівальників та прихильників спорту. Сучасний поціновувач спорту все більше віддає перевагу не відвідинам стадіонів, а перегляду прямих трансляцій одночасно декількох спортивних подій у режимі реального часу, не виходячи з дому, при цьому отримуючи високоякісне зображення, яскраві спецефекти або ж одночасний аналіз того, що відбувається, від коментаторів.

Що вже говорити про популярність саме відеотрансляцій, коли фінал Чемпіонату світу з футболу 2018 року між Францією та Хорватією через екрани телевізорів подивилося понад один мільярд мешканців нашої планети!

У свою чергу, пропорційно до збільшення телевізійної аудиторії відбулося зростання монетизації ринку телетрансляції спортивних заходів, які у поєднанні з можливістю розміщувати рекламу до, під час та після перебігу змагання, наприклад, футбольного матчу рівня Ель Класико між «Реалом» та «Барселоною» чи боксерським поєдинком між Мені Пакьяо та Флойдом Мейвезором, вдається реалізовувати за кілька сотень мільйонів доларів.

Ситуація з ринком телевізійних трансляцій в Україні перебуває на геть іншому як організаційному, так і фінансовому рівні. Так, наприклад, сума отриманих коштів від продажу прав на трансляції Англійської Прем’єр-Ліги з футболу (АПЛ), згідно з повідомленням прес-служби АПЛ, за сезон-2018/2019 перевищила 4,5 мільярда доларів, тоді як сумарна вартість отриманих коштів від продажу прав на трансляції клубами Української Прем’єр-Ліги з футболу (УПЛ) за аналогічний сезон, за різними даними з відкритих джерел інформації та вітчизняних спортивних видань, не досягає навіть позначки у 10 мільйонів доларів…

Подібна фантастична відмінність у вартості комерційних продуктів одного вигляду, але різного за наповненням, зумовлені низкою причин. Серед них, хоча і не ключові, але також вагомим є відмінності у правовому регулюванні. На жаль, ці відмінності у своєму негативному втіленні стосуються саме українського спортивного про...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: