600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Юридична практика № 11-12 (1210-1211) » Пандемія COVID­19 не може бути виправданням порушення базових прав людини

Пандемія COVID­19 не може бути виправданням порушення базових прав людини

Встановлено численні порушення прав депортованого затриманого, зокрема через пандемію

У рішенні «Фейлазу проти Мальти» (скарга № 6865/19) від 11 березня 2021 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) встановив множинні порушення статті 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження), пункту 1 статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність) і статті 34 (право індивідуальної скарги) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Справа стосувалася умов і законності утримання заявника, етнічного нігерійця, під час розгляду питання про депортацію у зв’язку з вчиненням злочину. ЄСПЛ звернув увагу на неналежні умови тримання заявника під вартою, зокрема на час, проведений фактично в ізоляції, та його безпідставне утримання разом із людьми, які перебували на карантині у зв’язку з поширенням COVID ­19.

Крім того, порушення права на скаргу полягало в перегляді його листування та несвоєчасному розгляді заяви наданого йому захисника про відмову від здійснення юридичного представництва.


Обмеження юрисдикції судів Бельгії щодо злочинів проти людяності не порушило права на справедливий суд

У рішенні від 16 березня 2021 року у справі «Хусейн та інші проти Бельгії» (заява № 45187/12) Європейський суд з прав людини визначив відсутність порушення пункту 1 статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Заявники з Йорданії зверталися до слідчого судді в Брюсселі з метою порушення кримінальної справи проти високопосадовців Кувейту за злочини, передбачені міжнародним гуманітарним правом, стосовно актів, пов’язаних із першою війною в Перській затоці (1990—1991 роки). На той час, у 2001 році, бельгійське законодавство визнавало абсолютну форму універсальної кримінальної юрисдикції навіть за відсутності будь­якого зв’язку з Бельгією. У 2003 році було запроваджено критерії наявності зв’язку з Бельгією та систему фільтрів. Після цього провадження більше не відповідало новим критеріям, і його закрили.

ЄСПЛ вирішив, що бельгійські суди прийняли конкретне, чітке та вмотивоване рішення, закриття справи не було непропорційним законним цілям, а також Суд визнав, що обмеження юрисдикції задля належного здійснення правосуддя та збереження імунітетів може бути виправданим через наявність суспільного інтересу в таких обмеженнях.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

Зміст

VOX POPULI

Руйнуючи стереотипи

Актуально

Правила пріоритету

Палатні перестановки

Акцент

Арбітражне спостереження

Галузі практики

Доля нерезидента

Транспортна кампанія

Об`єктивна сторона

Знати санкції

Порядок відступу

Статусний фон

Дайджест

(Не)дійсність поруки

Держава та юристи

Цифрові досліди

Документи та аналітика

Нерегульований перехід

Новини

Карта подій

IP REPORTER

Новини юридичних фірм

Новини Євросуду

Пандемія COVID­19 не може бути виправданням порушення базових прав людини

Приватна практика

Модельний лад

Позиційна перевага

Репортаж

Ешелон успіху

Посильна праця

Судова практика

Верховний Суд визначив, за яких умов фізична особа може викупити кредитні зобов’язання перед банком

Суди скасовують вимоги податківців до самозайнятих осіб сплатити ЄСВ двічі

Тема номера

Не по правочину

Час відновленню

Піти на принцип

Взятись за правило

Бути в нормі

Інші новини

PRAVO.UA