Катерина ЯКОВЕНКО
юрист EQUITY, м. Київ
У липні 2019 року на засіданні Ради безпеки ООН з обговорення загроз міжнародному миру та безпеці було виділено пріоритети задля зміцнення заходів реагування у боротьбі з організованою злочинністю. Серед них — держави повинні забезпечувати узгодженість між національним законодавством у боротьбі зі злочинністю та міжнародними документами, зокрема Конвенцією ООН проти транснаціональної організованої злочинності, забезпечувати належну професійну підготовку співробітників правоохоронних та прикордонних органів, нарощувати їх потенціал, посилювати міжнародне та міждержавне співробітництво, включаючи обмін інформацією та оперативними даними.
Організована злочинність
Тож світ у межах діяльності міжнародних організацій удосконалює методи та заходи боротьби з організованою злочинністю.
Зокрема, сьогодні діяльність Інтерполу (Міжнародної організації кримінальної поліції) зосереджена навколо трьох глобальних програм боротьби зі злочинністю — боротьби з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю та кіберзлочинністю, що функціонують у межах спеціальних проєктів та операцій.
Ця діяльність не обмежується жодним регіоном. Наприклад, у рамках боротьби з міжнародним тероризмом є такі проєкти, як «Nexus» із фокусом на країни Європи, «Pacific» (країни ПівденноСхідної Азії та Тихоокеанські острови), «Kalkan» (країни Середньої Азії), «Amazon» (країни Південної та Центральної Америки), «MiddleEast» (країни Середнього Сходу) та «Baobab» (країни Африки).
Боротьбою з кіберзлочинністю держави — учасниці Інтерполу займаються в межах спецоперацій «Unmask», «Strikeback», «Aces», «Simbabotnet», «Singapore» тощо, а в рамках боротьби з організованою злочинністю функціонують проєкт «Форталеза» (Project Fortaleza), що охоплює країни Латинської Америки та Карибського басейну, і проєкт «Міленіум» (Project Millennium) — переважно країни СНД.
Саме в рамках проєкту «Міленіум» Україна співпрацює із 42 державамиучасницями у боротьбі з транснаціональною євразійською організованою злочинністю з метою попередження поширення та нейтралізації впливових євразійських злочинних угруповань країн Східної Європи та Кавказу на території Європейського Союзу, які займаються торгівлею наркотиками, людьми, автотранспортом та вогнепальною зброєю, фінансовою злочинністю та легалізацією (відмиванням) доходів.
У травні 2018 року Україна на міжнародній зустрічі учасників проєкту «Міленіум», що відбулась у Львові, пріоритетними напрямами своєї діяльності визначила посилення взаємодії з державами — учасницями проєкту в протидії організованій злочинності. Зокрема, у рамках зустрічі розглядалися питання обміну інформацією про осіб із статусом, який ще не було криміналізовано в українському законодавстві — «злодіїв у законі», лідерів та членів...
Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).
Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.
Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.
Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.
© Юридическая практика, 1997-2021. Все права защищены
Пожалуйста, подождите…