прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Юридична практика № 13-14 (1214-1215) » Новини юридичних фірм

Новини юридичних фірм

Рубрика Новини

Юрій Терентьєв, колишній голова АМКУ, приєднався до команди Redcliffe Partners

Юрій Терентьєв, голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) в 2015—2020 роках, став партнером Redcliffe Partners. Він посилить експертизу фірми в практиках антимонопольного, корпоративного та комерційного права, взаємодії з органами державної влади та міжнародній торгівлі.

До призначення головою АМКУ Юрій Терентьєв працював головним юридичним радником компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також на керівних посадах в українських офісах Metro Cash & Carry, Japan Tobacco In­ternational та Bristol Myers Squibb.

До його професійних досягнень належать, зокрема, такі:

– Як голова АМКУ керував збільшенням інституційної спроможності та ефективності АМКУ (за методикою ОЕСР), що призвело до збільшення зовнішнього економічного ефекту в чотири рази порівняно з 2015 роком — до 150 мільйонів доларів США на рік у 2019 році, — а також запровадженням інституту державної допомоги;

– будучи генеральним юрисконсультом компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» успішно провів переговори з Фондом державного майна України щодо зміни приватизаційних умов, забезпечив захист інтересів компанії в одному з найбільших податкових судових спорів на суму 650 мільйонів доларів США, а також у судовому процесі щодо визнання недійсними положень колективного трудового договору;

– будучи головним юридичним радником Metro Cash & Carry Україна працював над запуском роздрібно­оптового бізнесу групи в Україні, який досяг щорічного обороту понад 1 мільярд доларів США.

Приєднанню Юрія Терентьєва до Redcliffe Partners передувало нещодавнє приєднання Сергія Ігнатовського до партнерського складу фірми як партнера у сфері реструктуризації та вирішення спорів.


Юристи Mamunya IP захистили права Jeunesse

Команда юридичної фірми Mamunya IP успішно захистила права всесвітньо відомої компанії Jeunesse, що працює на більш ніж 140 ринках у всьому світі, та однієї з її засновниць — Wendy Lewis. Справа стосувалась зупинення на митниці товару під брендом DIMND, що належить компанії Jeunesse, та накладення штрафу.

Суд апеляційної інстанції в Чернівцях підтримав аргументи адвокатів щодо неправомірності дій митниці та відсутності порушення митних правил у діях клієнта і прийняв остаточне рішення на користь Jeunesse.

Перемогу забезпечили партнер­засновник фірми Олександр Мамуня і юристи Максим Трикур та Ілона Болюбаш.


AVELLUM консультувала мажоритарних акціонерів клініки «Добробут» у зв’язку з викупом акцій «Добробуту» в Horizon Capital

ЮФ AVELLUM виступила юридичним радником мажоритарних акціонерів клініки «Добробут» — Олега Калашнікова, основного акціонера та генерального директора «Добробуту», та компанії Concorde Capital — у зв’язку з придбанням міноритарного пакета акцій «Добробуту» у фонду Horizon Capital.

ЮФ AVELLUM надавала юридичні консультації щодо підготовки й узгодження трансакційної документації, а також координувала процес завершення всієї трансакції. Нагадаємо, що у 2018—2019 роках команда ЮФ AVELLUM стала юридичним радником у зв’язку з відчуженням акцій на користь фонду Horizon Capital.

Команду ЮФ AVELLUM очолив старший юрист Антон Архипов за підтримки юриста Андрія Корнути під загальним керівництвом партнера Юрія Нечаєва.


ЮФ «Ілляшев та Партнери» домоглася повернення дворічної переплати мита Дружківському заводу металевих виробів

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» в судовому порядку довела помилковість трактування митними органами рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгового мита лише на підставі коду УКТ ЗЕД та країни походження без урахування опису товару.

Згідно з рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі антидемпінгове мито було введено на імпорт арматури і катанки, які підпадають під опис товару. Однак митниця наполягала на сплаті антидемпінгового мита і за сортовий прокат, який за описом не належить до арматури та катанки, але класифікується за тими самими кодами УКТ ЗЕД.

Після багаторазових звернень ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» (ДЗМВ) за роз’ясненнями фіскальними органами було визнано помилку. Проте митниця відмовилась повернути суми антидемпінгового мита, нараховані та сплачені підприємством протягом 2018—2019 років відносно поставок сировини — сортового прокату для виробництва метизної продукції.

З метою захисту інтересів заводу ЮФ «Ілляшев та Партнери» оскаржила дії митниці в суді.

18 березня 2021 року Верховний Суд виніс остаточне рішення на користь ДЗМВ. Суд зобов’язав митницю повторно розглянути заяву заводу про повернення надміру сплачених сум державного мита та відзвітувати про їх повернення перед Державною казначейською службою України. Рішення суду виконано, кошти повернули заводу в повному обсязі.

Інтереси ДЗМВ на всіх стадіях судового розгляду представляла команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко та керівника Харківського офісу Андрія Литвина.


Asters першою з українських юридичних фірм створює Nordic Desk

Asters повідомила про створення Nordic Desk, продовжуючи курс на стратегічне зростання фірми. Nordic Desk об’єднує юристів Asters, які надають консультації на скандинавських мовах з урахуванням особливостей бізнес­культури регіону та розумінням правових систем країн Скандинавії.

Команду Nordic Desk в Asters очолює Дам’єн Магру, норвезький юрист. Він отримав диплом магістра права в Університеті Бергена. Спеціалізується на транскордонних M&A­угодах, міжнародних контрактах і трансакціях. Консультує щодо права ЄС, яке застосовується в пов’язаних з Україною проєктах, та надає підтримку приватним клієнтам із країн Скандинавії щодо юридичних питань в Україні. Його досвід також включає консультування клієнтів із галузі енергетики, ігрової індустрії та ІТ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Зміст

VOX POPULI

БЕБські справи?

Актуально

Скасування указів про призначення суддів Конституційного Суду України: національна безпека проти конституційних гарантій

Акцент

Канути в довічність

Галузі практики

За три роки від мети

Право на ім’я

Нерухомий склад

Дайджест

Стягнення витрат на правничу допомогу: чому і навіщо суд зменшує гонорар адвоката

Держава та юристи

Осягнути ціль

Поставити на зеро

Новини

Новини юридичних фірм

Карта подій

IP REPORTER

Новини Євросуду

Гарантія свободи слова поширюється на таємницю журналістських джерел

Приватна практика

Legal Translate

Переклад у процесі

Репортаж

Запустити систему

Судова практика

Документальна історія

Похідні застереження

Тема номера

Ризикований поворот

Знайти відповідь

Стресові умови

Заголовна помилка

Розплата за землю

Нести відповідальність

Голосити амністію

ППР­-тест

Путь послідовним

Інші новини

PRAVO.UA