Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Наступити на зміну

Висновок КСУ щодо змін зі скасування адвокатської монополії є формальним і не містить достатньої аргументації, чому доречно повернутися до попереднього правового регулювання
Суддя-доповідач у цій справі Віктор Городовенко не погодився з більшістю і виклав окрему думку

Зміни до статті 1312 Конституції України, якими скасовуються норми щодо виключного права адвокатів на здійснення представництва інших осіб у суді, та до перехідних положень щодо поступового переходу до так званої адвокатської монополії можуть бути ухвалені, оскільки не суперечать вимогам статей 157 і 158 Основного Закону.

Такий висновок Конституційного Суду України (КСУ) у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстраційний № 1013) № 4-в/2019 від 31 жовтня 2019 року. Суддя-доповідач у справі — Віктор Городовенко. Окремі думки: Віктор Городовенко, Микола Мельник, Олександр Литвинов, Ігор Сліденко, Олег Первомайський.

Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України девятого скликання законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України» відвересня 2019 року КСУ потрібно було надати висновок щодо відповідності законопроєкту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Зокрема, щодо:

— викладення статті 1312 Основного Закону у новій редакції, а саме: «Для надання професійної

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: