У зв’язку з карантинними обмеженнями значного поширення набули дистанційні формати роботи. Більшість юристів, хоч із певними застереженнями, позитивно ставляться до таких змін, адже робота онлайн дає змогу значно економити час. Проте 26 % респондентів категорично стверджують, що роботу юриста в дистанційному форматі не можна назвати ефективною.
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА
![]() |
Олег ШЕВЦОВ, керуючий партнер ALEXANDROV&PARTNERS |
Загалом ми справді можемо працювати в дистанційному форматі. Але є низка нюансів. Я вважаю, що сьогоднішні реалії функціонування правової системи України, а відповідно, і юридичного бізнесу дають можливість юридичним компаніям перевести на віддалений режим роботи 80 % усіх задач.
Під 20 % робіт, які досить складно організувати онлайн, підпадають, зокрема, судові засідання (попри те що офіційно можна проводити засідання онлайн, на практиці виникає низка питань через технічні можливості судів) та підготовка матеріалів для подання до суду (в деяких випадках необхідна кількість судових матеріалів перевищує можливості одного юриста щодо їх підготовки та відправки за межами офісу).
Є певні нюанси і в роботі з контрагентами: формально існує необхідність підписувати договори, акти й рахунки, звісно, все це можна робити з використанням електронного цифрового підпису, але не для всіх контрагентів такий варіант підходить.
Для повноцінної роботи онлайн юридична компанія повинна якісно підготуватись. Якщо казати про те, що слід забезпечити, щоб мати можливість працювати онлайн, то варто зупинитись на такому.
Віддалений сервер. По‑перше, це питання безпеки, всі матеріали кожного юриста розміщено на хмарному сервері, до них має доступ обмежене коло осіб. По‑друге, це зручно в роботі, такі технології дають змогу швидше обмінюватись документами, працювати над ними групою тощо.
Що стосується навичок керівників для організації віддаленої роботи, то тут усе просто: рекомендую Scrum і Trello.
Психологія співробітників — це окремий блок роботи, без якого успішне виконання поставлених задач онлайн неможливе. Не кожен співробітник готовий (чи в змозі) працювати онлайн, і до цього також потрібно підготуватися.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…