Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Іпотечна настанова

Рубрика Прецедент
Сплив позовної давності сам по собі не припиняє суб’єктивного права кредитора, яке полягає у можливості одержання від боржника виконання зобов’язання як у судовому порядку, так і без використання судового примусу

Сплив позовної давності до основної та додаткової вимог кредитора про стягнення боргу за кредитним договором і про звернення стягнення на предмет іпотеки сам  по собі не припиняє основного зобовязання за кредитним договором і, відповідно, не може вважатися підставою для припинення іпотеки за абзацом 2 частини 1 статті 17 Закону України «Про іпотеку»

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув 10 січня 2020 року у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу грки Л. на рішення Шевченківського районного суду мКиєва відлипня 2018 року та постанову Київського апеляційного суду від 31 жовтня 2018 року, встановив таке.

Короткий зміст позовних вимог

У грудні 2016 року грка Л. звернулася до суду з позовом до публічного акціонерного товариства «У» (ПАТ «У») про визнання припиненими зобовязань за договором іпотеки.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 15 листопада 2007 року між акціонернокомерційним банком соціального розвитку «У» (АКБ СР «У»), правонаступником якого є ПАТ «У», та позивачем укладено договір кредиту  *.

У забезпечення виконання зобовязань грки Л. як позичальника за вказаним кредитним договором між банком та позивачем укладено іпотечний договір  ** від 15 листопада 2007 року, предметом якого є належне позивачу нерухоме майно — двокімнатна квартира за адресою ***.

У звязку з невиконанням позивачем умов кредитного договору банк у січні 2016 року звернувся до суду з позовом про стягнення з грки Л. суми заборгованості за кредитом та штрафних санкцій. Рішенням Шевченківського районного суду мКиєва від 23 вересня 2016 року у справі  761/1809/16-ц, яке ухвалою Апеляційного суду мКиєва відгрудня 2016 року залишене без змін, у задоволенні позовних вимог відмовлено з

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Slider

Содержание

Обличчя місяця

Актуальне питання

За кордоном

Імунний статус

За лаштунками

Поза конкуренцією

Кадри

Січові стільці

Новини

Набули чинності

Законотворчість

Де офшоризація?

Поза процесом

Третя гілка — владі

Вступати на зміну

Листо ноша

Прецедент

Іпотечна настанова

Судова практика

Проти України

Секретні матеріали

Сумнівна саморегуляція

Вексель зобов’язує

Перевірити на слово

Судове рішення

Щодо неупередженості членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів під час проведення співбесіди у рамках кваліфікаційного оцінювання судді

Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до апеляційного суду

Факт участі в ліквідації аварії на ЧАЕС не може бути встановлений у судовому порядку

Нюанси визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний із виробництвом

Перегляд справи у зв’язку з нововиявленими обставинами не має на меті усунення судових помилок*

Щодо надання статусу біженця

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: