Генеральный партнер 2021 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Судовий вісник № 11 (175) » Ідучи на зустріч

Ідучи на зустріч

Забезпечення позову шляхом встановлення графіка зустрічей із дитиною може бути як позитивним механізмом захисту прав дитини, так і порушенням прав усіх учасників судового процесу

Олена СІБІРЦЕВА

партнер Lexars, адвокат, м. Київ

Спеціально для «Судового вісника»

 Цивільні спори, які стосуються захисту прав та інтересів дітей, а також відновлення порушених прав одного з батьків у переважній більшості пов’язані із тривалими та стійкими конфліктними ситуаціями, в центрі яких перебуває дитина. При цьому якщо спір виник з приводу визначення місця проживання дитини або усунення перешкод у її вихованні тим із батьків, який проживає окремо від дитини, превалюючою є ситуація, за якої дитина проживає з одним із батьків, а інший при цьому не має доступу до дитини. Разом із тим вирішення судових спорів по суті має тривалий характер, унаслідок чого сторони вдаються до різноманітних способів захисту своїх прав та законних інтересів, спрямованих на відновлення доступу до дитини та налагодження контакту із нею.

Забезпечення позову

Одним із способів захисту прав та інтересів, який наразі використовується сторонами у спорах, що виникають із прав та обов’язків батьків та дітей, є забезпечення позову у спорах про визначення місця проживання дитини та усунення перешкод у вихованні дитини шляхом встановлення графіка побачень із дитиною до вирішення спору судом по суті.

Так, наприклад, ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 22 квітня 2020 року у цивільній справі № 755/5133/20 у межах цивільного спору про визначення місця проживання дитини, відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способів участі у вихованні, спілкуванні з дитиною заяву про забезпечення позову задоволено частково. Вжито заходів забезпечення позову шляхом визначення місця та часу спілкування малолітньої дитини з матір’ю до винесення судом рішення у визначені дні та години; зобов’язано батька передавати малолітню дитину за місцем її проживання згідно з визначеним судом часом спілкування. Постановою Київського апеляційного суду від 22 липня 2020 року зазначену вище ухвалу залишено без змін.

Суди зауважили, що, порівнявши негативні наслідки від вжиття заходів забезпечення позову (визначення місця та часу спілкування малол...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: