Slider

Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Гра на упередження

Можливу упередженість представників Феміди розглядав у справі «Іліє проти Румунії» Європейський суд з прав людини, який встановив, чому така скарга була необґрунтованою

Безумовною константою правосуддя є право кожної людини на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенція). Позаяк незалежність розгляду передбачає, в тому числі, необхідну обєктивність представників Феміди, тож залишається визначити, яким же чином виокремити необхідні критерії неупередженості.

Саме передбачувана упередженість суддів і стала предметом розгляду Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Іліє проти Румунії» (заява  26220/10). У рішенні в ній ЄСПЛ одностайно визнав заяву неприйнятною.

Відтак, Суд постановив, що немає обєктивного обґрунтування твердження заявника, що четверо суддів, які розглядали спір щодо земельної ділянки, були упередженими. Внутрішні рішення про відхилення позову заявниці про упередженість одного судді та відмову в дозволі оголосити відвід трьом іншим суддям було засновано

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: