Експертна рада — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

Експертна рада

Андрій Астапов,

керуючий партнер ETERNA LAW

 

Тетяна Гавриш,

керуючий партнер ILF

 

Ернест Грамацький,

президент АФ «Грамацький і Партнери»

 

Михайло Ілляшев,

керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери»

 

Микола Ковальчук,

старший партнер ЮК L.I.Group

 

Олексій Кот,

партнер ЮФ «Антіка»

 

Олег Маліневський,

керуючий партнер EQUITY

 

Сергій Оберкович,

старший партнер GOLAW

 

Ольга Просянюк,

керуючий партнер АО AVER LEX

 

Володимир Саєнко,

партнер Sayenko Kharenko

 

Микола Стеценко,

керуючий партнер AVELLUM

 

Артем Стоянов

старший партнер Юридичної групи LCF

 

Сергій Чорний,

керуючий партнер київського офісу Baker McKenzie

 

Олексій Філатов,

старший партнер Aequo


 

Володимир Саєнко, партнер Sayenko Kharenko

 

2021 рік не просто перевищив консервативні очікування, а продемонстрував усю крихкість балансу на українському юридичному ринку. Підвищення попиту на супровід M&A та фінансових проєктів дуже швидко призвело до перевантаження трансакційних практик провідних юридичних фірм. Швидко ж розширити команду неможливо через брак кваліфікованих кадрів на ринку. І це все відбувається на фоні переосмислення професії юриста та ринку загалом. Локдаун і досвід віддаленої роботи призвели до того, що багато спеціалістів усвідомили важливість балансу роботи та особистого часу. Матеріальна винагорода вже не мотивує працювати ненормовано. До чого це може призвести, можемо припустити, орієнтуючись на приклад західних ринків.

Американські юридичні фірми задекларували рекордні прибутки у 2020 році, а 2021 рік може виявитися ще кращим. Одночасно розгорнулася справжня війна за таланти. Молодим юристам пропонуються небачені раніше компенсаційні пакети. Ці витрати потім переносяться на клієнта. Здебільшого юридичні фірми вже підвищили погодинні ставки на 5—10 % та заявили про необхідність подальших підвищень. Ті, хто побоявся підвищувати ставки, тепер не можуть пропонувати своїм співробітникам конкурентні зарплати та програють у боротьбі за таланти. Клієнти, які не можуть платити більше юридичним фірмам, змушені використовувати альтернативних консультантів, наймати юристів у штат або працювати з фрілансерами на юридичних платформах. Однак під час супроводу складних трансакцій такий підхід не працює. Тому збільшення кількості великих угод на ринку і дає змогу юридичним фірмам у преміальному сегменті підвищувати вартість послуг та показувати рекордні фінансові результати. І хоча юридичний ринок залишається ринком клієнта, який диктує свої умови, у складних проєктах він стає схожим на «золотий вік юридичного бізнесу» початку 2000-х років, коли юридичні фірми не встигали наймати юристів, аби виконати всі замовлення клієнтів.

 


 

Ернест Грамацький, президент АФ «Грамацький і Партнери»

 

За результатами 2021 року можемо з упевненістю стверджувати, що юридичний ринок успішно пройшов кризовий етап та повністю адаптувався до карантинних обмежень.

Серед тенденцій важливо відзначити подальшу диджиталізацію всіх бізнес-процесів у юридичних фірмах. Сьогодні важко уявити успішну юридичну компанію без використання хмарних технологій, таск-менеджерів та юридичних CRM-систем. Це — базисний must have, що забезпечує ефективну, безперебійну та безпечну роботу компанії в умовах пандемії.

Наступним етапом буде виконання частини рутинних юридичних завдань машинами. Уже зараз багато ресурсів дають змогу автоматизувати збір інформації з різних державних реєстрів, швидко та ефективно здійснювати пошук актуальної судової практики, формувати договори за лічені хвилини, тоді як ще декілька років тому на таку роботу юрист витрачав години часу.

У свою чергу, серед клієнтів відстежується зрос­таючий попит на комплексні юридичні послуги з релокації іноземного бізнесу в Україну. Усе більше іноземних партнерів зацікавлені в переїзді або відкритті філії в Україні, щоб диференціювати епідемічні ризики. Крім того, додатковим стимулом відкриття офісу в Україні стають кваліфіковані недорогі трудові ресурси, помірний рівень оподаткування, вигідне співвідношення ціни та якості життя.

 


 

Сергій Чорний, керуючий партнер київського офісу Baker McKenzie

 

Цей рік був досить непростим для юридичного ринку. І навіть не тому, що змінився режим роботи. Мені здається, що юридичні фірми досить добре пристосувалися до нових умов, усі швидко перейшли у переважно дистанційні формати роботи. Головне, що впливало: загалом знизилася бізнес-активність наших клієнтів, частину проєктів було призупинено до кращих часів, інші реалізовувалися дуже повільно. Крім того, витрати на юридичних радників у багатьох випадках були значно урізані.

Водночас практики, пов’язані з вирішенням спорів, не відчули спаду і показали хороший результат. Досить завантаженою була практика корпоративного права і M&A, передовсім за рахунок великої кількості проєктів середнього рівня, навіть якщо вони не були завершені із бізнесових причин, юристи гарно заробляли на проведенні юридичних аудитів. Активним був рік і для практики інтелектуальної власності — вона працює стабільно із року в рік і всі коливання на ній відображаються найменше.

У банківській та фінансовій практиці було помітно менше трансакційної роботи, водночас юристи активно залучалися до підготовки законодавчих та регуляторних змін — це оплачувана робота, яка фінансувалася переважно міжнародними інституціями. Зокрема, наша фірма залучалася до підготовки нового положення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про випуск облігацій міжнародних фінансових інституцій, допомагала із розробкою змін до законодавства в галузі публічно-приватного партнерства, а також працювала над проєктом закону України про електронні складські свідоцтва. Якщо розглядати ділову активність у розрізі галузей економіки, то першість утримують сільське господарство та фармацевтика. У сферах енергетики та харчової промисловості було декілька цікавих боргових реструктуризацій та інших проєктів. Помітно почав зростати ринок fintech — цифровізація сфери фінансових послуг відбувається швидкими темпами, тож клієнти поступово починають усвідомлювати необхідність залучення юридичних радників.

 


 

Михайло Ілляшев, керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери»

 

У 2021 році обсяги роботи на ринку повернулися на «доковідний» рівень. Пожвавилась практика M&A, відкрився ринок землі, що спричинить суттєве зростання робіт у цій галузі найближчим часом.

Що стосується нашої компанії, то завантаження судової та кримінальної практик, а також практики нерухомості у році, що минає, зросло навіть порівняно з 2019 роком, і нам довелося розширювати команду, щоб впоратися з цим. Ми також надалі розвиваємо практику медичного права і захисту прав пацієнтів та лікарень, також сподіваємось на збільшення попиту в цій галузі.

На жаль, мусимо констатувати, що революційних позитивних змін в українській економіці не відбулося, а великі іноземні інвестори є доволі нечастими гостями в Україні. Це не дає змоги українським юридичним фірмам суттєво нарощувати обсяги робіт, уникаючи демпінгу. Ми й надалі будемо уникати цього, концентруючись на високій ефективності, та сподіваємося, що наші колеги, які також займають провідні позиції в рейтингах юридичних фірм, вчинятимуть так само.

Інфляційні процеси в Європі та США, напевно, вплинуть на Україну, отже, можна очікувати зростання цін провідних юридичних компаній, вартість послуг яких номінована в доларах США, якщо не в наступному, то в 2023 році.

 


 

Микола Стеценко, керуючий партнер AVELLUM

 

У 2021 році юридичний ринок України однозначно активно зростав. Зросли як традиційні практики корпоративного, фінансового права та вирішення спорів, так і консультаційні практики податкового, трудового, енергетичного та антимонопольного законодавства. Наприклад, практика нерухомості отримала додатковий поштовх із відкриттям ринку землі, хоча він поки що є не­значним. На мій погляд, ринок повністю адаптувався до карантинних обмежень, забезпечивши віддалений доступ до робочих комп’ютерів для своїх працівників, перенісши комунікації з клієнтами у різні відеоплатформи тощо. Якщо не буде наступного року якихось «чорних лебедів», то юридичний ринок України продовжить активно зростати, адже восени очевидним є достатній потік роботи на наступний рік. Україна, безумовно, є цікавою для опортуністичних іноземних інвесторів, але я впевнений, що за ними прийдуть великі стратегічні інвестори.

Юридичні фірми першої десятки будуть і надалі зростати за розміром і кількістю партнерів у відповідь на загальне зростання обсягу роботи. Водночас очевидних синергій для консолідації серед гравців першої десятки чи навіть двадцятки я не спостерігаю. Цьогорічне об’єднання київських команд Kinstellar та DLA Piper стало радше наслідком глобального тренду, ніж особливістю ук­раїнського ринку як такого.

Лише проривне та стабільне зростання економіки України у наступні п’ять-десять років може стати тригером для приходу іноземних юридичних фірм на ринок України або суттєвої консолідації локальних гравців на ринку.

 


 

Олексій Філатов, старший партнер Aequo

 

Попит фокусується в першу чергу на зрозумілому економічному результаті і прогнозованій конкурентоспроможній ціні. При цьому клієнт чекає сервісного підходу до надання послуг у сенсі додаткового комфорту і позитивних вражень. Пропозиція на юридичному ринку дає змогу покупцю бути вибагливим. Тому юридичний бізнес сьогодні має або давати ексклюзивний продукт, або пропонувати клієнту додаткові послуги та комфорт, вартість яких уже включена в ринкову ціну. І це стосується майже будь-якого сегмента ринку. Обмежені винятки — суперсенситивні судові, ще більше — кримінальні справи. Висока якість власне юридичної роботи йде за гігієнічний мінімум, при цьому і не кожний клієнт може диференціювати якісну послугу та посередню.

Щодо карантинних обмежень, то відчутний їх ефект далі другого кварталу минулого року не пішов, зараз ділова активність у сегменті великого бізнесу від карантину майже не страждає. Тому і юридичний бізнес, на мій погляд, карантинні обмеження не надто відчуває.

 


 

Олег Маліневський, керуючий партнер EQUITY

 

У цілому ринок продовжує тенденції минулого року. Якщо говорити по галузях, то лідером за конкурентністю та доходом залишається комплексне вирішення спорів — суперлітігація, тобто судова практика, White-Collar Crimes, практика банкрутства, арбітраж та медіація.

Вочевидь, багато в чому така ситуація зумовлена об’єктивними явищами — перманентною фінансовою кризою, чергова хвиля якої спричинена пандемією COVID, дефіцитом енергоносіїв та їх здорожчанням, продовженням конфлікту на Сході України та анексією Криму.

До суб’єктивних чинників я зарахував би суперечливу політику держави у сфері банківського регулювання та гарантування вкладів, захисту економічної конкуренції (боротьба з олігархами, активізація ролі АМКУ), державної безпеки та санкцій.

Узагалі застосування санкцій в нинішньому вигляді стало «чорним лебедем» для юридичного ринку, спровокувавши активізацію клієнтського попиту одразу в групі практик — судовій, кримінальній, конституційній і навіть енергетичній практиках та практиці природних ресурсів.

Посилює попит на консультацію судових юристів і стан невизначеності у сфері судово-правових реформ, який тримає у напруженні не лише правників, але й наших клієнтів. Сам клієнт став ще більш вибагливим, орієнтуючись на експертизу лідерів у необхідних йому спеціалізаціях, очікуючи від юриста максимальної ефективності та професіоналізму.

 


 

Сергій Оберкович, старший партнер GOLAW

 

Підбиваючи підсумки 2021 року, можна сказати, що для ринку він став вдалим і сприятливим з фінансової точки зору.

З огляду на низку законодавчих змін, зокрема податкову реформу 2021 року, запровадження ринку землі, правил КІК, безподаткову ліквідацію і податкову амністію, нові вимоги до розкриття кінцевих бенефіціарів та корпоративної структури бізнесу, виникало чимало питань та клієнтських запитів на їх вирішення.

Передбачувано найбільш прибутковими стали судова, податкова та корпоративна практики. Не можна також не помітити розвиток практики кримінального права та захисту бізнесу — зараз це лідер за багатьма показниками, у першу чергу в частині захисту інтересів бізнесу від тиску правоохоронних органів.

Окремої уваги заслуговує трансформація IT-сектору. На регіональному рівні бізнеси об’єднуються в ІТ-кластери, створюючи цілі ІТ-екосистеми. «Дія.Сіті» — це досить амбітний експеримент, від якого не в останню чергу залежить розвиток індустрії в цілому. Його успішність насамперед залежатиме від того, чи дійсно будуть враховані владою ключові рекомендації та пропозиції зі сторони бізнес-спільноти. Бізнес неодноразово висловлював свою концептуальну підтримку запропонованим новелам, так само як і надавав свої пропозиції щодо прогресивного правового та податкового режиму для ІТ-індустрії.

Стосовно боротьби за лояльність клієнтів між юридичними фірмами, то вона стане ще більш конкурентною. Надання унікальної ціннісної пропозиції, побудова відповідального бізнесу, який керується принципами сталого розвитку, дотримання положень комплаєнсу, а також впровадження інноваційних технологій та управлінських підходів — це необхідність сучасних відносин з клієнтами.

 


 

Олексій Кот, партнер ЮФ «Антіка», професор, д.ю.н.

 

Традиційно ринок юрпослуг залежить від ділової активності, тому й не дивно, що в період карантинних обмежень окремі практики переживають не найкращі часи.

Прогнозувати розвиток ринку правничих послуг у 2022 році доволі складно, передусім з огляду на ситуацію з пандемією та мінливою законодавчою політикою. Основним тригером ділової активності в наступному році може стати поєднання позитивного сценарію розвитку обох цих напрямів: припинення або пом’якшення карантинних обмежень, з одного боку, та стабільної прогнозованої законодавчої діяльності — з іншого.

У 2022 році має повноцінно розпочати свою діяльність Бюро економічної безпеки, тому адвокати у податкових та кримінальних справах не залишаться без роботи. Також можна прогнозувати, що актуальною буде практика вирішення спорів. Пандемія змусила адаптуватися до реалій сьогодення, у зв’язку з чим судові процеси в держаних судах та арбітражах у режимі відеоконференції стають звичним явищем.

Можна очікувати, що обмеження, пов’язані з вакцинацією, зумовлять збільшення кількості трудових спорів та справ про адміністративні правопорушення. Не втратять актуальності й питання, пов’язані з банківським та фінансовим сектором, тим паче, з огляду на активну участь держави у кредитній політиці, спрямовану на лібералізацію кредитних ставок.

Дедалі частіше від клієнтів отримуємо запити на due diligence неординарних бізнес-проєктів. Не думаю, що 2022 рік стане винятком, враховуючи зміну підходу законодавця до індустріальних парків, запровадження урядом різних проєктів із делегування публічних функцій суб’єктам господарювання, цифровізацію адміністративних процедур тощо.

Виклики сьогодення зумовлюють необхідність глибокої експертизи бізнесу клієнта, оцінки не лише поточних, але й потенційних його проблем із метою надання найбільш оптимальних рішень та створення здорової конкуренції на ринку юридичних послуг.

 


 

Тетяна Гавриш, керуючий партнер ILF

 

Основні обсяги роботи/прибутку юридичних фірм традиційно генерує супроводження судових спорів. Крім справ, пов’язаних із захистом активів, великим попитом у клієнтів користувався такий продукт, як представництво інтересів у межах кримінального провадження. Насамперед це пов’язано з ростом кількості економічних злочинів, створенням та діяльністю правоохоронних органів: НАБУ, ДБР, ДФС, СБУ, прокуратури тощо. А ще з великою кількістю антикорупційних справ та розслідувань проти чиновників, посадовців державних органів та органів місцевого самоуправління. У 2022 році можна очікувати більший поділ на спеціалізації у сфері супроводження кримінальних справ. Зокрема, через те, що специфіка роботи кожного з правоохоронних органів має свої тонкощі та особливості.

Практика консалтингу цього року розвивалася різнобічно: поряд із традиційними послугами (реєстрація бізнесу, M&A, договірна робота тощо) великий попит мали послуги, пов’язані з розкриттям бенефіціарів унаслідок прийняття Мінфіном наказу «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності». Такі зміни законодавства обумовили масштабну реструктуризацію бізнесів, тож виникла потреба юридичного супроводження цих процесів.

Крім цього, у 2021 році відбулася значна релокація спеціалістів (інженерів, лікарів тощо) з Білорусі до України. Може, на обсяг послуг це надто і не вплине, але на специфіку послуг і роботи — так. Запуск ринку землі та отримання пайовиками дозволу легально продавати свої землі також внесли серйозні зміни у роботу юридичних компаній, висунувши на перший план послуги, пов’язані з продажем, зміною статусу власності тощо.

Що стосується інших сфер, то, по-перше, цього року часто відбувалися виділення з мультидисциплінарних юридичних компаній практик, що надають послуги, пов’язані з інтелектуальною власністю, супроводженням реєстрації та структуризації бізнесу, забезпеченням господарської діяльності тощо. А оскільки ІТ-сектор в Україні зараз активно розвивається, то попит на такі послуги буде зростати. По-друге, сфера медицини. У 2021 році було запропоновано низку значних змін до законодавства, що передбачають створення наглядових рад та затвердження платних послуг самими лікарнями, а не громадами. Ці процеси також потребуватимуть значної юридичної підтримки.

Цього року помітно збільшилася кількість інфраструктурних проєктів, тож є тенденції до розвитку приватно-державного партнерства. Але щоб це відбулося, законодавство має значно лібералізуватися. Також варто згадати, що певний час тому очікувався ріст кількості банкрутств унаслідок пандемії. Проте законодавець заблокував можливість порушення справ щодо банкрутств за заборгованості, що виникли після 12 березня 2020 року. Якщо відбудеться скасування цієї норми, то можемо передбачити зростання зазначеної сфери.

 


 

Артем Стоянов, старший партнер Юридичної групи LCF

 

Головним тригером прискорення розвитку ринку у 2022 році могло би бути завершення COVID-пандемії. Але навіть зараз спостерігається посилення ділової активності порівняно з минулим роком. Бізнеси трансформуються, з’являються нові гібридні формати. Ми бачимо цей розвиток по своїх проєктах і новим запитам клієнтів. Людям властиво адаптуватись: до ковіду, до правових новацій, до змін та невизначеності.

Що стосується секторів юридичного ринку, прогнозую розвиток практики банкрутства. Якщо задекларований державою план скасування мораторіїв у сфері погашення боргів та банкрутства держпідприємств буде реалізовано, то затребуваність цього напряму збільшиться.

Другим сектором зростання я бачу практику енергетики та природних ресурсів.

Підґрунтям для цього стануть заявлені Україною цілі щодо захисту клімату, світовий тренд залучення інвестицій у цю сферу та об’єктивна необхідність оновлення енергетичної інфраструктури нашої країни.

Також вважаю, що в 2022 році активізується ринок M&A. Продовжується велика приватизація, в тому числі із залученням міжнародного капіталу. Обсяг практики M&A навряд чи вийде на показники пікових 2006—2008 років, проте не виключаю, що за дохідністю вона зможе зрівнятися із судовою практикою.

У цілому, якщо не враховувати можливе посилення агресії північного сусіда, 2022 рік буде позитивним для галузі і ще більш ефективним за фінансовими показниками, ніж рік поточний.

 


 

Микола Ковальчук, старший партнер ЮК L.I.Group

 

У 2022 році, на мою думку, відбудеться суттєве поліпшення бізнес-середовища, а за ним і юридичного ринку. Незважаючи на короновірусну історію, практика захисту бізнесу зберігає передові позиції в розрізі юридичних послуг. Наступний рік не стане винятком, а можливо, йдеться і про більш довгострокову перспективу.

У питанні тригерів ділової активності варто вказати на зростання інвестиційних ініціатив в Україні. Цього року свої плани з упровадження проєктів інвестиційного характеру висвітлили не лише закордонні компанії, але й вітчизняні аналоги. Більше того, очікується вливання активів у соціальні ініціативи, що допоможуть здійснити підтримку українського суспільства. Це підтверджується дослідженням, яке недавно було проведено Європейською Бізнес Асоціацією. Близько 32 % бізнес-респондентів озвучили плани щодо вливання власних активів в інвестиційні проєкти у 2022 році. Слід зазначити, що йдеться про суми від 20 тисяч до 400 млн доларів.

Швидше за все, в майбутньому нам доведеться зіткнутися ще не з однією кризою. Однак варто відзначити той факт, що сьогодні практично всі сфери життя почали потроху налагоджуватись, про що свідчать статистичні дані Європейської Бізнес Асоціації. Юриспруденція тісно пов’язана з іншими ринками, тому, я вважаю — у зв’язку з нинішнім ритмом життя, будуть виникати нові юридичні пропозиції, спрямовані на вирішення актуальних питань.

 


 

Андрій Астапов, керуючий партнер ETERNA LAW

 

Протягом останніх років дедалі більше проєктів генерувала IT-галузь. Тому й не дивно, що з початком пандемії COVID-19, коли в онлайн пішли навіть найтрадиційніші офлайн-сервіси бізнесу, роботи в юристів у сфері IT тільки побільшало. До того ж 2021 рік відзначився прийняттям великої кількості законодавчих актів та проєктів у сфері інформаційних технологій, щодо

«Дія.Сіті», у сфері грального бізнесу, віртуальних активів, енергетики, індустріальних парків, що також додало потенційної роботи українським юристам.

Якщо минулого року пандемія стала справжнім «чорним лебедем» для світу і мала серйозний вплив на світову та українську економіки, то в 2021 році бізнес призвичаївся до нових умов і потрохи почав виходити з кризи. Тому ми, наприклад, підбиваючи підсумки 2021 року, повністю задоволені результатами фірми — для ETERNA LAW рік, що минає, був однозначно вдалим.

Робити прогнози, звісно, справа невдячна, проте ми доволі оптимістично зустрічаємо 2022 рік. На наш погляд, він має стати навіть більш сприятливим для розвитку фірми. У плануванні розвитку бізнесу ми насамперед робимо ставки знову ж таки на сфери IT, інновацій, технологій, фінтеху, грального бізнесу та медицини. Саме ці сфери мають продовжити розвиток наступного року.

 


 

Ольга Просянюк, керуючий партнер АО AVER LEX

 

У сфері White-Collar Crime найбільшу частку клієнтських запитів зараз становлять антикорупційні провадження, в багатьох з яких матеріали передані вже на судовий розгляд. Пік їх активності буде триматись у найближчі декілька років, тому на юридичному ринку масштабуватимуться послуги в сфері захисту інтересів фігурантів цих справ та їхніх активів. Рівень їх розгляду Вищим антикорупційним судом дуже високий, а самі провадження належать до категорії складних, оскільки обсяг справ може сягати 1000 томів з великою кількістю учасників. Тому на ринку активізується процес посилення кримінальних практик та їх команд професійними адвокатами.

У наступному році збільшиться кількість судових розглядів у санкційних справах, пов’язаних з визнанням недійсними застосованих санкцій і з подальшим притягненням до відповідальності їхніх ініціаторів. Результатом цього може бути посилення кримінально-правового переслідування осіб, які потрапили до санкційних списків, з політичних та особистих мотивів ініціаторів.

Окремо треба сказати про початок діяльності нових правоохоронних органів — Бюро економічної безпеки та Державного бюро розслідувань, які сформують нові тенденції у сфері захисту бізнесу та державних службовців відповідно. Прогнозується активізація «не популярних» раніше економічних розслідувань стосовно представників компаній та інвесторів.

Також найближчим часом державні органи почнуть реалізовувати процес деолігархізації, у рамках якого очікується переслідування осіб, які можуть мати ознаки олігарха, та їхнього оточення. Цей процес може спровокувати хвилю оскаржень потраплянь в олігархічні списки та застосованих у результаті цього обмежень.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

Зміст

50 провідних юридичних фірм України 2021 року

«Бронзова ліга» провідних юридичних фірм України 2021 року

Історія рейтингу

Переможці рейтингу «50 провідних юридичних фірм України» у 1998—2021 роках

Галузі практики

Шокова M&A-терапія

Кваліфікаційне оцінювання

Лідери ринку. Корпоративне право та M&A

Лідери ринку. Інформаційні технології

Лідери ринку. Енергетика і природні ресурси

Інфраструктурні зміни

Сила переконання

Регуляторний виклик

Дія Сіті: завантаження триває

Лідери ринку. Нерухомість, будівництво та земельне право

Найбільші публічні угоди

Знайти баланс

Ринкові відносини

Прописати процедури

На захист інновацій

Звітний період

Лідери ринку. Банківське та фінансове право

Конкурентне право

Лідери ринку. Інтелектуальна власність

Лідери ринку. Конкурентне право

Встановити контроль

Консервативна позиція

Гостра справа

Найбільші публічні угоди у сфері антимонопольного права

Кримінальне право та процес

Область підвищеного тиску

«Прес-служба»

Цивільна конфіскація

Ввідні процедури

Апеляційна плата

Сrime Story

Захисні можливості

Комплексний підхід

Антикорупційний ландшафт

Помилки в електроніці

Лідери ринку. Кримінальне право / White-Collar Crime

ВАКС-фактор

Методологія

Формула успіху

Податкова практика

Фіскальні акценти

Лідери ринку. Оподаткування

Податкові штрафи: як зменшити

Найбільші публічні спори у сфері оподаткування

Регіональні ринки

Фірмові налаштування

Крайня необхідність

Провідні регіональні юридичні фірми України

Бій на місці

Реструктуризація та банкрутство

Недійсність правочинів боржника

Час відновлення

Лідери ринку. Банкрутство

Антикризове управління

Спірні переходи

Дискримінаційний підхід

Судова практика

Труднощі виконання

Реальні кроки

Найбільші публічні судові та арбітражні спори

Робота під розкриттям

Змінне поле

Знайти, хто відповість

Ефективні рішення

Лідери ринку. Судова практика

Лідери ринку. Міжнародний арбітраж

Верховні пересуди

Юридичний ринок

Бізнес-акцент

Інвестиційний запит

Творчий експеримент

Від редакції

50 провідних юридичних фірм України за доходами

50 провідних юридичних фірм України за кількістю юристів

50 провідних юридичних фірм за фінансовою ефективністю

Рейтинг визнання юридичних фірм за галузями практики

Нова хвиля

Модельний лад

Експертна рада

Ставка на сталий розвиток

Нове дихання

Рейтинг визнання юридичних фірм

Інші новини

PRAVO.UA