Генеральный партнер 2021 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Час змінено

В умовах карантину і дистанційного судочинства спостерігається перерозподіл часу роботи суддів з безпосередніх слухань на інші види суддівської діяльності із відправлення правосуддя

Євген ДЯДЮК

к.ю.н., адвокат, м. Київ

Спеціально для
«Судового вісника»

 

 

 

 

Безкінечні судові реформи, неукомплектованість суддівського корпусу, триваючі системні скандали у суддівській сфері призвели до логічного результату — падіння довіри до суддів, рішень судів і судової системи в цілому.

Нібито ще одна судова реформа нарешті мала б покласти край цій розбалансованості, але ні — на початку весни 2020 року до перерахованих факторів додалися всеохоплюючі карантинні обмеження для протидії розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID­19 у вигляді необхідності дотримання соціальної ізоляції, обмеження вільного відвідування судових засідань, майже пов­ної заборони пересування країною, необхідності постійного носіння засобів індивідуального захисту тощо (лист Ради суддів України від 16 березня 2020 року № 186/20, рекомендації Вищої ради правосуддя).

Суди, на відміну від деяких державних органів і установ, увесь цей час працювали. Тому для суддів, які, як і всі інші українські юристи, живуть в однаковому соціумі, були притаманні «супутні» карантину — різка зміна звичного режиму роботи, нервовість і побоювання нового захворювання, невизначеність, збільшення обсягу роботи, закриті на певний період школи і дитячі садки — і все це, як можемо уявити, впливало на здатність сфокусуватися на і без цього складній суддівській роботі.

Щоб бути об’єктивним у висвітленні теми — сюди варто додати і зміни в процесуаль...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Другие новости

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: