БЕБські справи? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

БЕБські справи?

Рубрика VOX POPULI

В Україні буде діяти новий орган — Бюро економічної безпеки (БЕБ). 22 березня ц.р. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон, ухвалений парламентом 28 січня 2021 року. Дискусії про те, чи справді це новий орган, чи чергова зміна вивіски податкової міліції, яка де­юре не існує, а де­факто продовжує свою діяльність, почалися відразу після озвучення ідеї створення БЕБ.

Зокрема, передбачається, що вказаний орган буде наділений повноваженнями податкової міліції та окремими повноваженнями Служби безпеки України, які їй не притаманні, проте його основною функцією буде саме аналітична робота, а не силові повноваження. Але чи побачить українське суспільство чергові «маски­шоу» на підприємствах, покаже тільки час.


КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Сергій ЛИСЕНКО, керуючий партнер GRAСERS law firm

Створення БЕБ — ідея хо­роша, але все буде залежати від її реалізації. Оскільки не тільки кадрове наповнення буде відігравати значну роль, а й розуміння того, як потрібно реалізовувати функції цього органу, передбачені законодавством. Чи буде розуміння того, що цей орган, перш за все, має стати аналітичним і вживати заходів, направлених на виявлення та запобігання можливому виведенню грошових потоків у тіньову сферу економіки та легалізації незаконно здобутих коштів. І вже з огляду на результати аналітичної роботи мають розслідуватися кримінальні провадження, спрямовані саме на блокування такого роду діяльності загалом, а не на боротьбу з окремими фактами привласнення коштів на підприємствах та аналогічними випадками злочинної діяльності, чим тепер і займаються більшість правоохоронних органів у цьому напрямі.

Тож дуже сподіваюся, що думка більшості (БЕБ — це лише нова вивіска старої податкової міліції) не підтвердиться і ця організація справді принесе користь державі та суспільству.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

Зміст

VOX POPULI

БЕБські справи?

Актуально

Скасування указів про призначення суддів Конституційного Суду України: національна безпека проти конституційних гарантій

Акцент

Канути в довічність

Галузі практики

За три роки від мети

Право на ім’я

Нерухомий склад

Дайджест

Стягнення витрат на правничу допомогу: чому і навіщо суд зменшує гонорар адвоката

Держава та юристи

Осягнути ціль

Поставити на зеро

Новини

Новини юридичних фірм

Карта подій

IP REPORTER

Новини Євросуду

Гарантія свободи слова поширюється на таємницю журналістських джерел

Приватна практика

Legal Translate

Переклад у процесі

Репортаж

Запустити систему

Судова практика

Документальна історія

Похідні застереження

Тема номера

Ризикований поворот

Знайти відповідь

Стресові умови

Заголовна помилка

Розплата за землю

Нести відповідальність

Голосити амністію

ППР­-тест

Путь послідовним

Інші новини

PRAVO.UA