прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АРМА взаємодіє з криптовалютними біржами щодо розшуку віртуальних активів

АРМА взаємодіє з криптовалютними біржами щодо розшуку віртуальних активів

  • 19.09.2022 11:37

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), повідомляє про здійснення заходів із виявлення та розшуку віртуальних активів, на які може бути накладено арешт, шляхом взаємодії з правоохоронними органами та постачальниками послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, а саме з найбільшими криптовалютними біржами.

В Агентстві наголошують, що віртуальні активи нерідко використовуються як засіб розрахунків у злочинній діяльності, а отже, можуть бути арештовані у кримінальному процесі. Використання цифрової валюти у незаконних фінансових операціях технічно ускладнює виявлення і розслідування таких злочинів. Однак паралельно вдосконалюється і практика з питань виявлення, розшуку та накладення арешту на криптовалютні активи у кримінальному провадженні.

Зокрема, нещодавно обговорено питання взаємодії між АРМА та кіберполіцією щодо розшуку криптовалютних активів, можливостей накладення арешту на віртуальні валюти, а також управління ними.

Крім того, Нацагентством розроблено методичні Рекомендації з питань виявлення, розшуку та накладення арешту на криптовалютні активи у кримінальному провадженні, які активно використовують у своїй роботі інші державні органи.

Також АРМА налагоджено взаємодію з найбільшою у світі криптовалютною платформою Binance із метою одержання відомостей про активи, на які може бути накладено арешт. Інформація отримується та опрацьовується впродовж 24 годин із моменту надіслання запиту.

На практиці АРМА одержує відомості від правоохоронних органів та з власних джерел про потенційне/фактичне використання віртуальних активів у злочинній діяльності та встановлює дані, що дають змогу ідентифікувати власника криптовалютного гаманця або окрему транзакцію, після чого на адресу криптовалютної платформи скеровується запит про надання відомостей про активи, що використовуються у злочинній діяльності.

Зазначимо, що протягом останніх років у світовій економіці операції з віртуальними активами набули широкої популярності у зв’язку з доступністю, швидкістю та простотою використання цього інструмента. Український криптовалютний ринок активно розвивається вже понад п’ять років, і для його регулювання на початку цього року Верховна Рада ухвалила Закон  «Про віртуальні активи». Завдяки цьому віртуальна валюта та операції з нею стали легальними на території України, однак закон набуде чинності лише після внесення відповідних змін до Податкового кодексу.

До початку повномасштабної війни Україна посідала перше місце у світі за відсотком населення, яке має криптовалюту, — нею володіли 12,7% (5,6 млн) українців. За останніми даними, Україна увійшла до трійки світових лідерів у глобальному індексі щодо впровадження криптовалют. Про це свідчать дані дослідження аналітичної блокчейн-компанії Chainalysis.

Поділитися
Теги АРМА

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA