600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АРМА розробило пропозиції митного очищення арештованих активів

АРМА розробило пропозиції митного очищення арештованих активів

  • 14.02.2023 15:28

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), розробило пропозиції щодо внесення змін до законодавства, які дозволять вирішити проблему реалізації майна, що перебуває під митним контролем.

Про це повідомляють в АРМА.

Як зазначають у відомств, Митний кодекс України регулює низку митних режимів, як-от транзиту, тимчасового ввезення, митного складу, переробки на митній території тощо. Водночас ці режими завершуються переважно внаслідок конфіскації або втрати товарів. Однак реалізація арештованого та переданого в АРМА майна, що перебуває під митним контролем, не є підставою для його завершення.

«Це означає, що покупець такого активу має сплатити ще низку митних платежів (залежно від конкретного товару – мито, акцизний податок, ПДВ), окрім ціни, за яку він придбав майно безпосередньо на торгах. Крім додаткових витрат, негативним чинником є нормативна неврегульованість цього питання, що ускладнює випуск зазначених товарів для вільного обігу на митній території України, а відповідно, є фактором непередбачуваності й додатковим ризиком для потенційного покупця.

Водночас такі обставини ускладнюють формування об’єктивної стартової оцінки майна для торгів, адже початкова вартість не включає значних за величиною платежів», — наголошують в АРМА.

Вирішити проблему можна, включивши митні платежі до оцінної вартості арештованого майна та віднісши його реалізацію на торгах до підстав завершення митного режиму.

Зміни матимуть такі результати:

  • «розмитнення» арештованого товару фактично відбуватиметься паралельно з його придбанням на аукціоні;
  • оцінна вартість лоту матиме більш достовірний і повний характер для потенційних покупців;
  • оскільки отримані від продажу кошти перераховуються на депозит АРМА та витрачаються на купівлю військових облігацій, фактично митні платежі будуть цільовими і спрямовуватимуться на потреби оборонної сфери.

Також читайте: ВАКС визнав особу винною в пособництві в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA