600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Арештовано 32 млн грн Миколаївського глинозему. Кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби

Арештовано 32 млн грн Миколаївського глинозему. Кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби

  • 31.01.2023 11:48

За клопотанням Офісу Генерального прокурора арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби. Про це повідомляє пресслужба Офісу, проте не зазначає назву компанії-виробника. ЗМІ із посиланням на відкриті джерела зазначають, що це кошти Миколаївського глиноземного заводу.

Також в прокуратурі нагадують, що раніше за їх клопотаннями  було арештовано майно цього суб’єкта господарювання:

12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

На сьогоднішній день загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн.

За даними слідства, у 2000 році це українське підприємство було приватизовано холдингом, який належить російському олігарху (за інформацією ЗМІ, це Олег Дерипаска). Наразі він перебуває під санкціями США та ЄС. Підставами для їх застосування стало відмивання грошей в інтересах президента держави-агресора.

Російський холдинг є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу рф, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, диверсії, а також планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни, триває та здійснюється слідчими ГСУ СБУ (ч. 4 ст. 110-2, ч. 1 ст.113, ч. 1 ст. 437 КК України) за оперативного супроводження ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA