АПВУ ініціює виключення російських приставів з UIHJ — PRAVO.UA АПВУ ініціює виключення російських приставів з UIHJ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АПВУ ініціює виключення російських приставів з UIHJ

АПВУ ініціює виключення російських приставів з UIHJ

  • 23.04.2022 12:54

З вимогою остаточного виключення російських приставів з UIHJ (Міжнародного союзу судових виконавців) до Союзу звернулася Асоціація приватних виконавців України. Про ініціативу та проблеми в її реалізації написав на свої сторінці голова АПВУ Віталій Чепурний.

Він розповів про розмову з президентом Міжнародного союзу судових виконавців Марком Шмітцем з цього питання. раніше, UIHJ припинив співпрацю з росією. Однак агресор залишається у складі Союзу та входить до правління організації.

Процедура виключення з UIHJ

За статутом організації, позбавити Росію членства можна лише після того, як:
  • пропозиція буде винесена на голосування Міжнародного конгресу Союзу,
  • її підтримають ⅔ голосів.

За чинним Регламентом наступний конгрес відбудеться лише у 2024 році.

Чекати так довго — неприпустимо, вважають українські виконавці. Тому ініціювали скликання позачергового конгресу, щоб міжнародна спільнота судових виконавців:

  • мала змогу висловити свою принципову позицію стосовно агресії росії та
  • виключити Федеральну службу судових приставів (ФССП) зі складу Союзу.

«Нам кажуть, що це лише формальність. Що попри те, що Росія залишається членом UIHJ, усі відношення з нею наразі призупинені. Але ми вважаємо подібну двоїстість неприпустимою, тому наполягаємо саме на “юридичному” вирішенні цього питання. Тим більше, що Федеральна служба судових приставів росії — це 100%-во державна структура, члени якої активно та демонстративно підтримують війну проти України» — пояснює пан Чепурний.

Це може бути не простим рішенням для членів UIHJ

Росія є членкинею Правління Міжнародного Союзу судових виконавців. Як ми знаємо, подібний статус просто так не надається, певні важелі впливу на деякі країни у складі Союзу вона має і не забариться ними скористатися .

Щорічно Союз отримує від Росії 80 тис. євро в якості членських внесків і лишитися цих грошей організації буде дуже боляче.

Позачергове скликання Конгресу — це додаткові витрати для Союзу, адже Асоціація приватних виконавців України немає наразі фінансової можливості провести його за власний рахунок.

Більш того, на відміну від росії, АПВУ входить в Союз на пільгових умовах і жодного разу не сплачувала членських внесків.

«Проте складні часи вимагають складних рішень. І є речі, які важливіші за гроші. Сьогодні багато країн, бізнесів і простих людей всьому світі несуть збитки і йдуть на додаткові витрати, аби перекрити агресору можливість впливати будь-яким чином на світовий порядок» — пише пан Чепурний.

Що зробила АПВУ

Очільник АПВУ пояснює також, що статус україни в Союзі не передбачає участі у Конгресі та можливості голосування. Але проведені переговори з представниками дружніх країн — Молдови, Литви, Латвії, Польщі — щодо підтримки.

Крім того:

  • Підготували лист-звернення до керівництва UIHJ з пропозицією провести найближчим часом позачерговий Конгрес в онлайн-форматі.
  • Також направили тим членам Союзу, які потенційно можуть зайняти нейтральну позицію або навіть підтримати росію, листи з аргументами щодо неможливості присутності в UIHJ країни, що попирає всі норми міжнародного права та нагадали про потенційні репутаційні ризики.

Зауважимо, що поки приватні виконавці в Україні позбавлені можливості працювати, професійна спільнота ініціювала їх залучення до оцінки збитків унаслідок війни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA