Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Пресс-релизы » АПУ закликає до негайного обговорення законопроєкту про судову реформу

АПУ закликає до негайного обговорення законопроєкту про судову реформу

  • 24.06.2020 10:38

Асоціація правників України скерувала відкрите звернення Президенту України та Верховній Раді України із закликом провести широкі багатосторонні обговорення з професійною спільнотою законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711).

Згадані проєкти законів було внесено до парламенту 22 червня Президентом України як невідкладні – наразі їх передано на розгляд парламентського комітету. Зі свого боку АПУ, яка неодноразово звертала увагу на важливість завершення судової реформи, в тексті відкритого звернення  наголосила: думку професійної спільноти вкотре було проігноровано:

«Мусимо констатувати, що розробка такого проєкту знову відбулася без залучення правничої спільноти та без обговорення його концепції. Спеціально створена Комісія з питань правової реформи при Президентові України фактично відсторонена від цього процесу та не проводила жодного засідання».

Зазначене, за словами правників, повторюється систематично. Водночас вони нагадали, що вже звертали увагу влади на важливість дискусії під час проходження в парламенті законопроєкту № 1008. Нагадаємо, врешті КСУ визнав неконституційними окремі його положення. Крім того, в АПУ згадали і про висновок Венеціанської комісії, де вказано на недоліки процедури прийняття Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів щодо діяльності органів суддівського врядування». Серед них – саме відсутність консультацій із професійною спільнотою, які відіграють важливу роль у забезпеченні довіри до реформи та її  прийнятності.

«Закликаємо Президента України, Верховну Раду України провести широкі та багатосторонні обговорення з професійною спільнотою – адвокатами, суддями, прокурорами, практикуючими юристами та науковцями», —  йдеться в тексті відкритого звернення.

АПУ готова стати майданчиком для такого обговорення та сприяти його реалізації.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 Comments
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Откуда вы преимущественно узнаете юридически значимые новости?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

0
Оставить комментарийx
()
x

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: