Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

АПУ наполягаєна неприпустимості зменшення суддівської винагороди

  • 14.01.2020 13:59

Асоціація правників України (далі, – АПУ) вернулася з Відкритим зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики із закликом відхилити законопроект «Про внесення зміни до пункту 24 розділу ХІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2670.

Вказаний проект закону було подано до парламенту Кабміном 23 грудня 2019 року. Ним пропонується відтермінувати на рік підвищення розміру посадового окладу судді, що фактично призведе до його зменшення.

АПУ, у свою чергу, наголосила, що держава не повинна «економити» на суддях, оскільки це унеможливлює судочинство належної якості і може розглядатися як спроба тиску на суд. Крім того, це неминуче призведе до порушення прав та корупційних ризиків:

«Асоціація наголошує, що забезпечення права на справедливий суд неможливе без реалізації гарантій незалежності судді, у тому числі, його належним матеріальним та соціальним забезпеченням», – йдеться у відкритому зверненні.

АПУ нагадують, що соціальні гарантії, адекватна оплата та умови праці суддів гарантуються законом та не можуть бути зменшені. У свою чергу, влада зобов’язана забезпечувати незалежність суддів та протидіяти будь-яким спробам позбавити їх незалежності.

З повним текстом  відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
Slider

Какое из инициированных изменений Конституции Украины для вас самое важное?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: