Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Пресс-релизы » АПУ наполягаєна неприпустимості зменшення суддівської винагороди

АПУ наполягаєна неприпустимості зменшення суддівської винагороди

  • 14.01.2020 13:59

Асоціація правників України (далі, — АПУ) вернулася з Відкритим зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики із закликом відхилити законопроект «Про внесення зміни до пункту 24 розділу ХІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2670.

Вказаний проект закону було подано до парламенту Кабміном 23 грудня 2019 року. Ним пропонується відтермінувати на рік підвищення розміру посадового окладу судді, що фактично призведе до його зменшення.

АПУ, у свою чергу, наголосила, що держава не повинна «економити» на суддях, оскільки це унеможливлює судочинство належної якості і може розглядатися як спроба тиску на суд. Крім того, це неминуче призведе до порушення прав та корупційних ризиків:

«Асоціація наголошує, що забезпечення права на справедливий суд неможливе без реалізації гарантій незалежності судді, у тому числі, його належним матеріальним та соціальним забезпеченням», — йдеться у відкритому зверненні.

АПУ нагадують, що соціальні гарантії, адекватна оплата та умови праці суддів гарантуються законом та не можуть бути зменшені. У свою чергу, влада зобов’язана забезпечувати незалежність суддів та протидіяти будь-яким спробам позбавити їх незалежності.

З повним текстом  відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 Comments
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Какой реестр вы используете в своей работе чаще всего?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

0
Оставить комментарийx
()
x

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: