Апеляційний суд майже чотири роки не може вирішити спір між «Ощадбанком» і «Сбербанком» про порушення ІР-прав — PRAVO.UA Апеляційний суд майже чотири роки не може вирішити спір між «Ощадбанком» і «Сбербанком» про порушення ІР-прав — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Апеляційний суд майже чотири роки не може вирішити спір між «Ощадбанком» і «Сбербанком» про порушення ІР-прав

Апеляційний суд майже чотири роки не може вирішити спір між «Ощадбанком» і «Сбербанком» про порушення ІР-прав

  • 15.01.2021 12:42

Справа, ініційована ПАТ «Державний ощадний банк України» проти ПАТ «СБЕРБАНК» про припинення порушення прав інтелектуальної власності, уже четвертий рік перебуває на розгляді в апеляційній інстанції. І перспективи завершення апеляційного розгляду в найближчому майбутньому доволі примарні.

Перша інстанція

Нагадаємо: «Ощадбанк» звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсними низки належних «Сбербанку» свідоцтв України на знак для товарів і послуг, а також низки міжнародних реєстрацій на торговельну марку та ін.

18 квітня 2017 року Господарський суд міста Києва задовольнив у цій частині позов.

Зокрема, судовою експертизою було встановлено, що торговельні марки ПАТ «Сбербанк» (м. Київ) та ПАТ «Сбербанк Росії» (м. Москва) є схожими настільки, що їх можна сплутати з раніше зареєстрованим на ім’я «Ощадбанку» знаком для товарів і послуг за свідоцтвом України стосовно всіх товарів 9, 14 та послуг 36 класів МКТП. Суд зазначив, що відповідачі не надали доказів (у розумінні статті 32 ГПК України), які б спростовували доводи позивача та експертний висновок.

Апеляційне оскарження

Апеляційну скаргу «Сбербанку» на рішення Господарського суду Києва Київський апеляційний господарський суд прийняв ще 13 травня 2017 року. Відтоді справа перебуває на розгляді в апеляційній інстанції, щоправда тепер розглядається Північним апеляційним господарським судом.

Коротка ретроспектива судового розгляду (вибрані фрагменти)

27 червня 2017 року відповідача – Державну службу інтелектуальної власності України – було замінено на його правонаступника – Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Тоді ж було задоволено клопотання «Сбербанку» про забезпечення належного повідомлення ПАТ «Сбербанк Росії» про прийняття апеляційної скарги до провадження та про всі інші процесуальні рішення. Однак від Арбітражного суду міста Москви надійшла ухвала про неможливість виконання судового доручення Київського апеляційного господарського суду про вручення документів у зв’язку з тим, що «Сбербанк Росії» відмовився від отримання документів. 21 листопада 2017 року провадження у справі було поновлено, справу призначено на 8 грудня 2017 року.

22 березня 2018 року у справі було призначено повторну комісійну судову експертизу об’єктів інтелектуальної власності. На початку грудня 2018-го апеляційну  скаргу було прийнято до провадження новою колегією суддів уже Північного апеляційного господарського суду.

Провадження у справі було поновлено в середині лютого 2019 року.

В судовому засіданні, призначеному на 27 березня 2019 року, постало питання про необхідність здійснити переклад процесуальних документів на російську мову для повідомлення ПАТ «Сбербанк».

10 квітня 2019 року провадження у справі було зупинено, ухвалено серед іншого надіслати Міністерству юстиції України документи з перекладом на російську мову для їх подальшого направлення через дипломатичні канали «Сбербанку Росії». Цю ухвалу було скасовано Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду в частині зупинення провадження (попри те що ухвалу в частині зупинення було скасовано, документи в Росію було відправлено, але не прийнято відповідачем).

23 жовтня 2019 року провадження у справі було зупинено до вирішення пов’язаної справи (№ 910/11005/16) про визнання недійсним свідоцтва на знак для товарів і послуг № 82116. Ця пов’язана справа завершилась 26 листопада перемогою «Ощадбанку» в КГС ВС.

Наприкінці 2020 року до справи приєдналася нова додаткова команда представників на боці відповідача. У зв`язку зі вступом у справу додаткових представників «Сбербанк» із метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження фактичних обставин справи суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо необхідності оголошення перерви в судовому засіданні до 21 грудня 2020 року. Представники відповідачів заявляли відвід суддям, в задоволені цих заяв було відмовлено.

Після цих «відвідних процедур» справу призначено до розгляду 13 січня 2021 року.

Старий новий хід

На судовому засіданні 13 січня нова додаткова команда представників відповідачів клопотала про відкладення справи з метою забезпечення належного повідомлення відповідачів про розгляд справи. Зокрема, через дипломатичні канали надіслати перекладені російською мовою процесуальні документи. Серед мотивів вони зазначали те, що «Сбербанк Росії» навіть не повідомлений про суд, що розглядає справу (мовляв, раніше документи надсилав Київський апеляційний господарський суд, а тепер справа розглядається Північним апеляційним господарським судом).

Представники «Ощадбанку» заперечували проти задоволення клопотання, адже ГПК України не передбачає повідомлення сторони про кожен етап судового розгляду. Ба більше, процесуальні документи вже надсилались в Росію не один раз.

Проте суд став на бік «Сбербанку»: відклав розгляд справи до 28 січня 2021 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA