АП ВАКС стягнула в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг» — PRAVO.UA АП ВАКС стягнула в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АП ВАКС стягнула в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг»

АП ВАКС стягнула в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг»

  • 03.04.2024 11:52

2 квітня 2024 року Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги на рішення ВАКС від 26 січня 2024 року про часткове задоволення позову Міністерства юстиції України до громадянина РФ Худайнатова Е.Ю. та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Інвест-Регіон», Shell Overseas Investments B. V., Eatongate Holdings Limited, Cicerone Holding B. V., Bogstone Holding B. V., ТОВ «Інвест-Регіон», ТОВ «Альянс Ойл Україна», ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна», ТОВ «Альянс-Україна», ТОВ «Рентойл», – про застосування санкції та стягнення активів. Про це повідомляє пресслужба АП ВАКС.

Суд першої інстанції застосував до Худайнатова Едуарда Юрійовича санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про санкції», та стягнув у дохід держави 100 % частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Ойл Україна» у розмірі  447 604 842,76 грн. Суд відмовив у задоволенні позовних вимог у частині стягнення в дохід держави 49 % частки в статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг» у розмірі 270 836 475 грн.

За результатами апеляційного розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Альянс Ойл Україна». Водночас АП ВАКС задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України, постановивши стягнути в дохід держави 49% статутного капіталу ТОВ «Альянс Холдинг».

Встановлено спосіб виконання рішення, відповідно до якого мають бути зареєстровані зміни до відомостей про розміри часток у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг»: 49 % частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг» – за державою Україна; 51 % частки у статутному капіталі – за компанією Shell за її зверненням до суб’єкта державної реєстрації.

В іншій частині рішення ВАКС від 26 січня 2024 року залишено без змін.

Постанова набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Повний тест судового рішення АП ВАКС оголосить 9 квітня 2024 року.

У компанії Shell прокоментували рішення АП ВАКС:

“Рішення суду ігнорує факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell‎ в її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%. Невизнання рішень суду члена – засновника ЄС в той час, коли Нідерланди спільно проводять міжнародну конференцію на тему «Відновлення справедливості для України», створює хибне уявлення про бізнес Shell в Україні та є негативним сигналом для потенційних нових інвесторів країни.

Таке необґрунтоване привласнення Україною іноземних інвестицій та активів Shell суперечить міжнародному праву, яке захищає міжнародних інвесторів. Звісно, ми зробимо все можливе для захисту наших працівників, активів, інвестицій та репутації.

Рішення не враховує того факту, що з лютого 2022 року Shell інвестувала мільйони доларів у підтримку роботи свого збиткового українського ритейл-бізнесу та у збереження робочих місць для понад 1 500 наших працівників – і все це з метою збереження критично важливої національної інфраструктури для народу України. Компанія Shell дуже відповідально поставилась до забезпечення безперебійної роботи цієї критично важливої національної інфраструктури. Shell працює з дотриманням всіх відповідних законів України та міжнародних законів, включаючи законодавство про санкції‎”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA