прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Андрій Валенко розповів слухачам Legal High School про податкові перевірки в умовах воєнного часу

Андрій Валенко розповів слухачам Legal High School про податкові перевірки в умовах воєнного часу

  • 20.05.2022 17:02

24 лютого життя розділилось на до і після. Проте навіть у такі складні воєнні часи український бізнес продовжує працювати та забезпечувати економіку держави.

20 травня ц.р. у прямому ефірі на сторінці Legal High School Андрій Валенко, адвокат, юрист AMBER LAW COMPANY, поділився інформацією щодо податкових перевірок в умовах воєнного часу.

Згідно з Податковим кодексом існують три види таких перевірок: документальні (перевіряється своєчасність та повнота нарахування й сплати податків і зборів, дотримання норм законодавства установою тощо), камеральні (проводиться у приміщенні контролювального органу виключно на підставах даних, зазначених в податкових деклараціях платника податків тощо) та фактичні. Спікер звернув увагу на питання оскарження податкових перевірок: як відомо, документальна та фактична перевірка призначається на підставі наказу про її проведення, що має бути надісланий платнику податків завчасно. У такому випадку, якщо платник не погоджується із наказом або вважає, що така перевірка є незаконною, то він має право оскаржити сам наказ, але не її результати, в адміністративному чи судовому порядку.

Мораторії та винятки

Розглядаючи безпосередньо самі перевірки, Андрій Валенко звернув увагу на Закон № 533 від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Так званий карантинний мораторій до завершення власне карантину передбачав заборону на проведення документальних та фактичних перевірок, окрім документальних позапланових перевірок за зверненням платника податків, документальних позапланових перевірок у разі процедури деорганізації юридичної особи, перевірок щодо порушень законодавства зберігання підакцизних товарів тощо.

У нинішній ситуації повномасштабна агресія російської федерації проти України внесла свої корективи й у податкове законодавство. Насамперед було прийнято Закон від 3 березня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану». Цим законом фактично передбачалося, що на момент припинення або скасування воєнного стану на території України податкові перевірки не проводитимуться, а розпочаті будуть призупинятись, зокрема документальні, камеральні й фактичні. Адвокат звернув увагу, що було передбачено зупинення перебігу строків давності як для платників податків, так і для контролювальних органів: перші, наприклад, звільняються від відповідальності за невчасне подання звітності або виконання податкових обов’язків.

Про податкові режими, процедуру оскарження та останні тренди податкових перевірок, своєчасність сплати податків, нюанси камеральних перевірок ви можете дізнатися, переглянувши запис вебінару.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA