Андрій Костін зустрівся з головою Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії — PRAVO.UA Андрій Костін зустрівся з головою Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Андрій Костін зустрівся з головою Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії

Андрій Костін зустрівся з головою Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії

  • 21.10.2022 14:35
Рубрика Новини

Генеральний прокурор України Андрій Костін і голова Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії Міхаель Вагнер під час зустрічі акцентували на трьох напрямах, на яких координуватимуть зусилля: злочин агресії, злочин геноциду та воєнні злочини. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Водночас Андрій Костін зазначив:

«Навмисне націлювання російською армією ракет під час обстрілів саме на критичну інфраструктуру – енергетичні електростанції та джерела постачання, які є життєво важливими для виживання людей майбутньою зимою, – є яскравим свідченням терору цивільного населення та геноциду українського народу».

Він зауважив, що притягнення до відповідальності країни-агресора за вчинення воєнних злочинів проти українського народу має базуватися на розслідуванні найскладніших і найжорстокіших випадків та скеруванні їх до Міжнародного кримінального суду. За планування, підбурювання, організацію та здійснення акту агресії вище політичне та військове керівництво рф має бути притягнуто до відповідальності в рамках спеціального трибуналу.

Український Генпрокурор також наголосив:

«Принципово важливо для постраждалих та їх рідних отримати відшкодування за спричинену їм агресією шкоду. Саме з російських грошей. Сьогодні практично кожен українець є жертвою воєнних злочинів рф. Люди втратили близьких і рідних, домівки, змушені переїжджати до інших міст, діти не можуть ходити до школи і навчаються онлайн – немає нікого в Україні, хто не відчув би на собі наслідки цієї війни. Тому має бути розроблено механізм компенсації».

Зі свого боку, представники Європейської комісії погодились посилити підтримку у сфері надання експертної допомоги під час розслідування воєнних злочинів. Також вони сприятимуть цифровізації процесів роботи органів прокуратури і надаватимуть необхідне обладнання.

Ще один напрям, в якому міжнародні партнери висловили зацікавленість у підтримці, – проєкт, який має на меті допомагати людям в пошуку рідних, які зникли під час збройної агресії рф.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA