прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Amnesty International залучить незалежних експертів через звіт про ЗСУ

Amnesty International залучить незалежних експертів через звіт про ЗСУ

  • 15.08.2022 17:28

Міжнародна організація Amnesty International хоче, щоб незалежні експерти перевірили процес складання її доповіді зі звинуваченнями на адресу Збройних сил України. Про це пише Deutsche Welle.

Йдеться про перевірку процесів та рішень, що передували публікації пресрелізу, проведених досліджень, процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту. Крім того, планують вивчити владні рішення всередині колективу та динаміку в основі його організаційної культури.

В організації шкодують, що пресреліз, присвячений дослідженню, оприлюднили без достатнього контексту. «У ньому не було приділено належної уваги російській агресії на порушення міжнародного права та численним військовим злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International», — вважають правозахисники.

Звіт Amnesty International про Україну був опублікований 4 серпня. У ньому стверджувалося, що ЗС України, порушуючи гуманітарне право і закони війни, створюють бази в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, наражаючи таким чином на небезпеку цивільних.

Публікація AI викликала вкрай негативну реакцію в Україні та світі. Президент України Володимир Зеленський звинуватив організацію в «аморальній вибірковості». Голова українського офісу Amnesty Оксана Покальчук на знак протесту пішла у відставку.

Після цього Amnesty International заявила, що шкодує про страждання і гнів, викликані публікацією, але не відмовляється від висновків, що містяться у звіті.

Уже після другої заяви правозахисної організації співзасновник шведського відділення AI Пер Вестберг оголосив про звільнення, а фінська філія Amnesty повідомила, що втратила близько 400 донорів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA