прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ розпочав справу щодо недобросовісної конкуренції на ринку туристичних послуг

АМКУ розпочав справу щодо недобросовісної конкуренції на ринку туристичних послуг

  • 04.08.2022 13:52
АМКУ

Антимонопольний комітет України розпочав справу проти ТОВ «Пілот-Україна» щодо порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Справу розпочато за заявою ТОВ «Пілот», в якій повідомляється, що ТОВ «Пілот-Україна» неправомірно використовує у своїй господарській діяльності комерційне найменування та логотип, схожі на ті, що використовує заявник. При цьому основним видом діяльності обох компаній є діяльність туристичних операторів.

У заяві стверджується, що ТОВ «Пілот» провадить свою господарську діяльність і використовує відповідні позначення з 1998 року, а логотип — з 2012-го. Водночас його опонент та конкурент — ТОВ «Пілот-Україна» розпочав господарську діяльність 2020 року та згоди на використання схожої назви й логотипу від заявника не отримував.

Водночас ТОВ «Пілот» надало у заяві підтвердження напрацьованої ним ділової репутації, зокрема дипломи, сертифікати, грамоти, подяки, листи-відгуки, рекомендовані листи тощо.

На думку Комітету, використання товариством «Пілот-Україна» схожих позначень може мати на меті досягнення переваг у конкуренції шляхом використання цим підприємством чужої ділової репутації та досягнень. Проаналізувавши факти, викладені у заяві, АМКУ вирішив розпочати справу та збір доказів.

У Комітеті також зазначають, що, попри дію військового стану в Україні, суб’єкти господарювання продовжують активно звертатися до АМКУ із заявами щодо недобросовісної конкуренції. Загалом у період 01.01.22 до 01.08.22 до Комітету надійшло та розглядається 36 відповідних заяв, з них 18 — за час війни.  Наразі суб’єкти господарювання найчастіше звертаються до АМКУ зі скаргами на копіювання зовнішнього оформлення їхньої продукції, неправомірне використання комерційної таємниці та поширення неправдивої інформації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA