прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ поновив розгляд заяв про надання дозволу на концентрації та узгоджені дії

АМКУ поновив розгляд заяв про надання дозволу на концентрації та узгоджені дії

  • 15.06.2022 11:38

Не очікуючи завершення воєнного стану, Антимонопольний комітет України вирішив поновити роботу у сфері концентрацій та узгоджених дій.

Нагадаємо, з початком широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України АМКУ зупинив розгляд окремих питань, що належать до його повноважень. Так, протягом періоду дії військового стану Комітетом було прийнято два основні документи у сфері контролю за концентраціями та узгодженими діями:

  • розпорядження № 1-рп «Про деякі питання організації діяльності Антимонопольного комітету України в умовах воєнного стану» (розпорядження № 1-рп),
  • рекомендаційні роз’яснення № 1-рр «Про деякі питання, пов’язані з поданням та розглядом заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання в період воєнного стану, однакового застосування положень статей 26 та 27, абзацу третього частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктами 5, 12 статті 50 цього Закону, вчинених під час воєнного стану» (рекомендаційні роз’яснення № 1-рр).

В АМКУ констатують, що обставини, які були підставою для прийняття розпорядження № 1-рп та рекомендаційних роз’яснень № 1-рр, змінилися. Зокрема, в апарату Комітету відновився безпосередній доступ до будівлі Комітету, а також — до державних реєстрів, без використання яких виконання покладених на орган повноважень було неможливим.

Отже, 9 червня 2022 року Комітетом прийнято:

  • розпорядження «Про поновлення розгляду заяв про концентрації, узгоджені дії та попередні висновки», яким внесено зміни в розпорядження № 1-рп (зі змінами). Розпорядження набрало чинності з 9 червня 2022 року;
  • рекомендаційні роз’яснення «Про поновлення розгляду заяв про концентрації та узгоджені дії», яким внесено зміни до рекомендаційних роз’яснень № 1-рр. Рекомендаційні роз’яснення набрали чинності з 9 березня 2022 року та будуть застосовуватися з 17 червня 2022 року.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA