АМКУ оштрафував на 2 млн грн виробника масла та сиру за неправдиве маркування продукції. Цього виробника штрафують вже вчетверте — PRAVO.UA АМКУ оштрафував на 2 млн грн виробника масла та сиру за неправдиве маркування продукції. Цього виробника штрафують вже вчетверте — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ оштрафував на 2 млн грн виробника масла та сиру за неправдиве маркування продукції. Цього виробника штрафують вже вчетверте

АМКУ оштрафував на 2 млн грн виробника масла та сиру за неправдиве маркування продукції. Цього виробника штрафують вже вчетверте

  • 29.12.2022 16:36
ФОТО: amcu.gov.ua

Антимонопольний комітет України 29 грудня 2022 року оштрафував ТОВ «Миколаївмолпром» за неправдиве маркування продукції, про це повідомляє пресслужба АМКУ.

У 2020 році органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів під час перевірки комунального підприємства з організації дитячого харчування у місті Миколаїв зафіксували факт використання «масла», що на 58% складалося з немолочних жирів. Водночас на пакованні цього продукту виробник назвав свій продукт «маслом солодковершковим селянським 72,5%».

Також органи Держпродспоживслужби зафіксували факт реалізації в одній з торгових мереж України ще одного продукту виробництва ТОВ «Миколаївмолпром» – «сиру твердого українського 50% жиру». У складі цього продукту було виявлено стерини – складники рослинного жиру.

В повідомленні  зазначають, що масло вершкове та сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких, відповідно до технологічних умов та вимог законодавства не можуть додаватися жири та білки немолочного походження. Використання під час виробництва масла та сиру немолочного (рослинного) жиру створює уже інші, немолочні продукти з меншою собівартістю, ніж у виготовлених за стандартами молочних продуктів.

Називатися «маслом» чи «сиром» такі продукти не можуть, адже таке маркування може ввести в оману споживача та вплинути на його намір придбати певну продукцію. Недобросовісному виробнику неправдиве маркування дає можливість отримувати неправомірні прибутки та переваги у порівнянні з конкурентами, які дотримуються законодавства.

Держпродспоживслужба передала Комітету копії висновків щодо невідповідності фактичного складу згаданих товарів найменуванню, заявленому на пакованні.

Антимонопольний комітет визнав дії ТОВ «Миколаївмолпром» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого, зокрема, статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Відповідача оштрафовано на загальну суму 2 057 956 грн.

Також АМКУ нагадав, що у 2016, 2017 та 2019 роках цього виробника вже було оштрафовано Миколаївським територіальним відділенням Комітету за поширення неправдивої інформації на пакованні «масла». Фактичний склад продукту не відповідав його назві на пакованні, а також складу, передбаченому чинним законодавством.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Zabavi 3.09.23
IKAR 10.09.23
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA