прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» за завищення тарифів на паркування

АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» за завищення тарифів на паркування

  • 18.08.2022 16:43

Антимонопольний комітет України визнав порушниками законодавства про захист економічної конкуренції Київську міську державну адміністрацію та КП «Київтранспарксервіс» через встановлення тарифів на паркування.

Зокрема, встановлено, що:

  • комунальне підприємство скористалося монопольним становищем під час формування розрахунку вартості послуг із паркування на своїх майданчиках;
  • КМДА своїм розпорядженням затвердила тарифи та легітимізувала це порушення.

Відповідне рішення прийнято 17 серпня 2022 року тимчасовою адміністративною колегією АМКУ, повідомляють у відомстві.

Комітет встановив, що з березня 2021 року до січня 2022 року КП «Київтранспарксервіс» мало монопольне становище на ринку надання послуг із користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів у м. Києві.

«До планової калькуляції вартості своїх послуг КП внесло витрати на «облаштування паркувального майданчика заїзними кишенями» та «обов’язкові платежі 60%». Однак відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів усі паркувальні майданчики Київтранспарксервісу мають облаштовуватися за рахунок комунального підприємства», — наголошує АМКУ.

Рішення про затвердження КМДА нових тарифів збільшило вартість послуги з паркування в столиці на 60,0% – 82,3%.

Санкції

  • Тимчасова адміністративна колегія АМКУ зобов’язала Київтранспарксервіс та КМДА у двомісячний строк припинити порушення.
  • На КП «Київтранспарксервіс» додатково накладено штраф у розмірі 1 484 750 грн.

Нагадаємо, що 1 серпня 2022 року Шостий ААС підтвердив протиправність розпорядження КМДА щодо тарифів на платне паркування авто в Києві.

Зокрема, Шостий ААС підтвердив правильність висновку ОАСК, що КП «Київтранспарксервіс», включивши у вартість послуг з утримання майданчиків для паркування платіж, не передбачений ПК України, зумовило здійснення споживачами таких послуг необґрунтованих витрат, що, як наслідок, спричинило неправильну калькуляцію надаваних послуг, тарифи на які були затверджені оскаржуваним розпорядженням.

З 8 серпня ц.р. тимчасово призупинено стягнення оплати паркування на майданчиках КП «Київтранспарксервіс».

Також читайте: Етикетки, що вводять в оману споживача, — ВС підтвердив правомірність накладення штрафу АМКУ на виновиробника

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA