АМКУ наклав штрафи на суму більш ніж 11 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції — PRAVO.UA АМКУ наклав штрафи на суму більш ніж 11 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ наклав штрафи на суму більш ніж 11 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

АМКУ наклав штрафи на суму більш ніж 11 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

  • 21.06.2024 17:28

Антимонопольний комітет України на своєму засіданні 20 червня 2024 року розглянув дві справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та наклав штрафи на загальну суму понад 11 млн – за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Зазначено, що Комітет визнав: ТОВ «Ласт Буд Кепітал» і ТОВ «Укркомбудінвест» вчинили порушення, передбачені пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. Йдеться про дві процедури закупівлі, проведені департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації за предметом «Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу» і «Будівництво дитячого дошкільного закладу». Загальна очікувана вартість закупівель становила 95 263 608 грн.

  • АМКУ під час розслідування справи встановив обставини, що у своїй сукупності свідчать про вчинення ТОВ «Ласт Буд Кепітал» і ТОВ «Укркомбудінвест» антиконкурентних узгоджених дій з метою усунення конкуренції між ними під час участі у зазначених торгах. На цих суб’єктів господарювання накладено штрафи на загальну суму 3 963 916 грн.

Зазначається, що одне із вищезгаданих ТОВ фігурує і в іншій справі. Комітет рішенням від 20 червня 2024 року також визнав, що порушення, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, вчинили ТОВ «Ласт Буд Кепітал» і ТОВ «Декс Сіті». Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації провів процедуру закупівлі за предметом «Реконструкція інфекційного відділення центру «Дитяча лікарня» КНП «Броварська БКЛ» БРР БМР по вул. Ярослава Мудрого, 47, у м. Бровари Київської області. Загальна очікувана вартість закупівель становила 32 127 536 грн.

  • АМКУ під час розслідування справи встановив обставини, що у своїй сукупності свідчать про вчинення ТОВ «Ласт Буд Кепітал» і ТОВ «Декс Сіті» антиконкурентних узгоджених дій з метою усунення конкуренції між ними під час участі у зазначених торгах. На цих суб’єктів господарювання накладено штрафи на загальну суму 7 189 988 грн.
  • В обох випадках виявлені факти свідчили про спільну та скоординовану поведінку компаній під час підготовки та участі в торгах, комунікації між ними та обміні інформацією.

В АМКУ нагадують, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA