прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ надав рекомендації Укрпатенту щодо доступу до інформації про тотожні та схожі позначення

АМКУ надав рекомендації Укрпатенту щодо доступу до інформації про тотожні та схожі позначення

  • 14.10.2022 12:01

Антимонопольний комітет України ухвалив рекомендації Укрпатенту, що стосуються забезпечення ним безоплатного розміщення в публічному доступі інформації про заявки на торговельні марки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату подання.

Як повідомили в АМКУ, до Комітету надійшли численні заяви суб’єктів господарювання, які на комерційній основі здійснюють пошук інформації про тотожні та схожі позначення, про припинення Укрпатентом у березні 2021 року доступу до вказаної інформації.

Водночас сам Укрпатент на платній основі здійснює пошук із наданням звіту щодо тотожних або схожих позначень, зокрема з використанням своєї внутрішньої (закритої) частини системи, де може міститись інформація про заявки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату їх подання. Відповідно, пошук, проведений Укрпатентом як суб’єктом господарювання, є більш повним та інформативним, оскільки здійснюється також серед інформації про заявки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату їх подання.

Аналогічні ж послуги інших суб’єктів господарювання є менш конкурентно привабливими, оскільки за результатами їхнього пошуку може бути не виявлена повна інформація про тотожні та схожі позначення. Це може мати негативні юридичні наслідки для отримувачів їхніх послуг (зокрема, у вигляді відмови в реєстрації позначення на підставі його тотожності або схожості), а відтак у кінцевому результаті може призвести до спотворення конкуренції на ринку з надання таких послуг.

Важливо, що Мінекономіки як уповноважений орган державної влади у сфері інтелектуальної власності, до сфери управління якого належить Укрпатент, повідомило Комітет, що законодавство України не містить норм, згідно з якими матеріали заявок із дати їх надходження до Укрпатенту та до публікації відомостей про них вважаються конфіденційною інформацією. Також законодавчо не обмежується обсяг використання такої інформації, зокрема в частині, що може розміщуватися в публічному доступі.

Отже, дії Укрпатенту, які полягали в обмеженні доступу до інформації про заявки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату їх подання, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу адміністративно-господарського управління та контролю, які можуть призвести до спотворення конкуренції на ринку послуг з пошуку інформації про тотожні та схожі позначення.

З огляду на це АМКУ надав Укрпатенту такі рекомендації:

забезпечити безоплатне розміщення в публічному доступі інформації про заявки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату подання, в обсязі, що не суперечить чинному законодавству України та є достатнім для пошуку інформації про них і встановлення ознак тотожності або схожості позначень, та у формі, яка забезпечує можливість відбору.

В Укрпатенту є два місяці для розгляду вказаних рекомендацій АМКУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA