Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни — дослідження YC.Market — PRAVO.UA Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни — дослідження YC.Market — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни — дослідження YC.Market

Аграрії та юристи найчастіше закривали бізнес за час повномасштабної війни — дослідження YC.Market

  • 29.05.2024 15:19

На основі аналізу того, в яких секторах/регіонах почали інтенсивніше закриватись компанії під час повномасштабної війни, фінансовий аналітик YouControl.Market Роман Корнилюк розрахував динаміку частки кожного сектору в загальній кількості офіційно відправлених на ліквідацію фірм. Читайте детальніше у новому аналітичному матеріалі.

Ключові факти

  • Найбільше за час великої війни в Україні закрилося аграрних підприємств — 1261 компанія за період від 2022 року до першого кварталу 2024 року включно.
  • Ринок юридичних послуг за час повномасштабної війни постраждав найбільше: закриття юридичних компаній в цей період зросло вдвічі. Тобто якщо у 2021 році на юридичний сектор припадало 2,3% усіх припинень бізнес-діяльності в Україні, то за період повномасштабної війни частка закритих юридичних компаній зросла до 4,7%.
  • Знизилась інтенсивність ліквідацій компаній за більш ніж два роки війни в секторах водопостачання, деревообробки, роздрібної та оптової торгівлі.
  • Інтенсивність офіційних ліквідацій підприємств під час повномасштабної війни порівняно з 2021 роком найбільше зросла в Одеській, Запорізькій та Київській областях.
  • Натомість суттєве зниження закриттів бізнесу спостерігалося у таких регіонах, як Херсонська, Харківська та Донецька області. На жаль, цей тренд пов’язаний з окупацією частини регіонів, а не з покращенням умов ведення бізнесу.

За даними YC.Market, у 2023 році в Україні закрили понад 4 тисячі компаній. Це вдвічі менше ліквідованих фірм, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

У Києві, Одеській, Дніпропетровській, Львівській та Київській областях кількість закритих компаній у 2023 році була найвищою.

Якщо ж проаналізувати динаміку закриття компаній під час війни, то Одеська, Запорізька та Київська області стали тими регіонами, де інтенсивність ліквідації підприємств зросла найбільше. Це означає, що в регіонах суттєво погіршилися умови для ведення бізнесу.

Найбільше за час повномасштабного вторгнення постраждав ринок юридичних послуг: “Якщо серед 100 випадково відібраних українських компаній-банкрутів у 2021 році було лише 2,3% юридичних фірм, то серед усіх ліквідованих бізнесів під час повномасштабної війни на юридичний сектор уже припадає аж 4,7%, — пояснює фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк. — Така тенденція може бути свідченням підвищенням концентрації в цій достатньо фрагментованій галузі: в умовах війни більше шансів на виживання виявилось у великих правничих фірм”.

Другою галуззю, що найбільше постраждала під час війни, є сільське господарство. Також серед лідерів із негативною динамікою опинилися такі сектори, як операції з нерухомістю, медичні заклади та фінпослуги.

Знизилась інтенсивність ліквідацій компаній за більш ніж два роки війни в секторах водопостачання, деревообробки, роздрібної та оптової торгівлі.

“Причини зниження частки в закритті підприємств даних індустрій варто шукати в галузевій специфіці. Сфери водопостачання, будівництва, громадського харчування, як і великі торгові мережі, належать до критичної інфраструктури, необхідність функціонування якої набуває нової ваги у воєнний час, — зазначає фінаналітик Роман Корнилюк. — Крім того, неможливо знехтувати і роллю сектору будівництва для відновлення та відбудови”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA