600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Адвокати AVER LEX домоглися судового рішення у справі про стягнення активів у дохід держави, яким започатковано практику захисту бізнес-активів, що належать громадянам України

Адвокати AVER LEX домоглися судового рішення у справі про стягнення активів у дохід держави, яким започатковано практику захисту бізнес-активів, що належать громадянам України

  • 25.01.2023 12:09

Адвокати АО AVER LEX представили інтереси українського інвестора у ВАКС у справі про стягнення активів у дохід держави. Отримане судове рішення започатковує практику захисту бізнес-активів, що належать громадянам України.

З початку повномасштабного вторгнення рф процедура стягнення сфокусувалась на активах, які належать або підконтрольні громадянам / юридичним особам країни-агресора. Проте механізми доказування передбачено такі, що обмеження можуть бути застосовані і до українського бізнесу.

Міністерством юстиції України було ініційовано позов проти громадянина рф, стосовно якого застосовані українські санкції та активи якого перебувають під арештом. Водночас вимоги Міністерства також стосувались активів юридичної особи, яка підконтрольна громадянці України та на момент розгляду справи жодним чином не була пов’язана з країною-агресором.

Враховуючи норми спеціальної статті КАС України, команді адвокатів було надано лише 2 дні для ознайомлення та аналізу 7 томів документів, наданих Міністерством юстиції України. В змагальному процесі адвокати довели, що позовні вимоги відносно активів української громадянки є необґрунтованими, а обставини, на які посилався позивач, не були підтверджені належним чином.

Результатом інтенсивної роботи адвокатів в короткі терміни та обраної стратегії захисту стало ухвалене на користь клієнта судове рішення, яким активи українського інвестора були захищені, а активи російського громадянина стягнуто на користь держави.

«Процедура розгляду нова, це рішення є першим, яке прийнято в результаті дослідження судом всіх доказів під час змагального процесу між органом державної влади та адвокатами. Вважаємо його законним і обґрунтованим як щодо конфіскації активів представника країни-агресора, так і щодо захисту майнових прав української громадянки», — коментує партнер Володимир Єніч.

Захист клієнта здійснювався партнером AVER LEX Володимиром Єнічем, адвокатами Іваном Осколковим і Богданом Біленко під кураторством керуючого партнера Ольги Просянюк.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA