Адвокати АО «Бачинський та Партнери» захистили клієнтку, незаконно звинувачену в керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння — PRAVO.UA Адвокати АО «Бачинський та Партнери» захистили клієнтку, незаконно звинувачену в керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Прес-релізи » Адвокати АО «Бачинський та Партнери» захистили клієнтку, незаконно звинувачену в керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння

Адвокати АО «Бачинський та Партнери» захистили клієнтку, незаконно звинувачену в керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння

  • 03.11.2023 12:28
Рубрика Прес-релізи

Аналізуючи національну практику судів, яка стосується відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, одразу помітно, що позитивних судових рішень є доволі небагато.

Водночас АО «Бачинський та Партнери» ділиться успішним кейсом закриття провадження у справі у зв’язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

До АО «Бачинський та Партнери» звернулася водійка, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП. Клієнтка вважала, що є невинуватою, а обставини, зазначені в протоколі, не відповідають фактичним обставинам.

У таких справах важливо детально проаналізувати відеозаписи із нагрудних камер працівників Національної поліції, оскільки вони є основним доказовим матеріалом, який може використати захисник для формування правової позиції. Саме тому адвокати АО «Бачинський та Партнери» вивчили кожну секунду відеозаписів та виявили значні недоліки, вчинені працівниками Національної поліції щодо клієнта.

Наші адвокати подали клопотання про закриття провадження із підстави відсутності події та складу правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП).

Основні доводи клопотання про закриття провадження були такі:

• У матеріалах справи відсутнє скерування на огляд водія з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння.

• Матеріали справи не містять будь-яких доказів факту керування автомобільним транспортом, а на відеозаписах із нагрудних камер працівників поліції не зафіксовано ні перебування транспортного засобу в русі, ні керування транспортним засобом водієм, ні момент зупинки.

• Факт алкогольного сп’яніння не підтверджено, оскільки відсутні біологічні зразки для аналізу, а новий тест, проведений за допомогою газоаналізатора «Алкотест драгер», показав різницю в результатах. Прохання про лабораторне дослідження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, було ігноровано.

• Протокол, складений працівниками поліції, сам собою не є достатнім доказом вини, а обставини у справі мають бути підтверджені також іншими доказами в їх сукупності та взаємозв’язку.

Суд погодився з правовою позицією адвокатів АО «Бачинський та Партнери», взяв до уваги аргументи, викладені в клопотанні, й вирішив, що вина особи не була доведена поза розумним сумнівом. Таким чином, суд закрив провадження у справі, а наша клієнтка була повністю виправдана.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA