600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Адвокату висунули підозру у зловживанні впливом

Адвокату висунули підозру у зловживанні впливом

  • 03.03.2023 12:47
Рубрика Новини

2 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику приватної компанії у зловживанні впливом. Як повідомляє пресслужба НАБУ, підозрюваному інкримінують порушення ч. 1 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Оскільки керівник ТОВ є чинним адвокатом, повідомлення про підозру йому підписав керівник САП.

Слідством встановлено, що у 2019 році державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» оголосило тендер на закупівлю серверів для адміністрування державної публічної кадастрової системи. Перемогу у тендері здобуло ТОВ, яке обладнання поставило. Однак держпідприємство відмовилось їх приймати та оплачувати, оскільки сервери не відповідали заявленим технічним вимогам, і звернулось до Господарського суду м. Києва, щоб у судовому порядку стягнути оплату у 37 млн грн з держпідприємства. У 2022 році суд задовольнив вимоги позивача, після чого держпідприємство оскаржило рішення в апеляції.

Згодом, щоб уникнути подальшої судової тяганини і не ризикувати скасуванням рішення про повернення коштів, керівник приватної компанії запропонував представнику ДП «Центр ДЗК» «вирішити питання» поза залою суду шляхом впливу на інших службових осіб. Він запропоновував 1 млн грн, а держпідприємство, зі свого боку, мало б відкликати апеляційну скаргу. Ще пів мільйона посадовець отримав би після оплати обладнання. Посадовець держпідприємства на пропозицію не пристав, натомість повідомив про це НАБУ.

Керівника приватної компанії викрили детективи спільно зі співробітниками департаменту кібербезпеки Служби безпеки України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA