600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Адвокат пояснив, чому ВАКС виправдав нардепа, який не задекларував орендовану квартиру

Адвокат пояснив, чому ВАКС виправдав нардепа, який не задекларував орендовану квартиру

  • 22.03.2023 10:52

Вищий антикорупційний суд визнав народного депутата Максима Пашковського невинуватим та виправдав у зв’язку з відсутністю у його діях складу кримінального правопорушення.

У грудні 2022 року нардепу було повідомлено про підозру «в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366-2 КК України було розпочато за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції. Правоохоронці стверджували, що у декларації за 2020 рік народний обранець не вказав квартиру вартістю близько 2 млн грн, яку він орендував протягом року, чим порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції».

Але 16 березня Вищий антикорупційний суд визнав нардепа невинуватим та виправдав у зв’язку з відсутністю у його діях складу кримінального правопорушення.

Чому суд прийняв сторону обвинуваченого, пояснив його захисник Василь Федитник, партнер АО Legal Strategy.

«Завідомо недостовірні відомості — це такі, щодо яких особа усвідомлює, що вони відрізняються від тих, які є правдивими. Ці відомості повинні мати грошове вираження, оскільки законодавець їх чітко пов’язує з грошовим еквівалентом. Під час в судового засідання встановлено, що на момент укладення відповідного договору, а також на момент декларування ринкова вартість квартири не була відома не тільки депутату, а й власнику об’єкта нерухомості. Тобто, враховуючи положення Закону «Про запобігання корупції», говорити про внесення будь яких недостовірних відомостей неможливо», — зауважив адвокат.

Василь Федитник, партнер АО Legal Strategy

Важливим аргументом захисту стала відсутність умислу з боку нардепа на приховування відповідної інформації про оренду.

«Правоохоронці витребували документи, які подавались депутатом до Апарату ВРУ для підтвердження тривалої, впродовж двох років, оренди квартири. Відповідні відомості щомісяця публікувались на сайті Апарату ВР України та щокварталу – в газеті «Голос України». Обвинувачений 12 разів на рік подавав документи, які свідчили про оренду ним житла. Зазначену квартиру нардеп зазначив у декларації за 2019 рік, а в 2020 році не зазначив помилково. Це також свідчить про відсутність наміру на приховування відомостей про оренду», — пояснює Василь Федитник.

За словами захисника, у суді було доведено ще один важливий факт на користь обвинуваченого: щойно стало відомо про те, що до декларації внесено помилкові відомості, народний обранець самостійно, до моменту його повідомлення НАЗК, поінформував про помилкове невнесення до декларації відомостей про оренду житла.

«НАЗК надіслало відповідний запит на його адресу для надання пояснень, а після отримання можливості подати виправлену декларацію депутат вніс виправлені відомості до неї, фактично знівелював суспільну небезпеку від недостовірного декларування», — підкреслив Федитник.

Поділитися
Теги ВАКС

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA