7ААС: особливості опрацювання та надсилання вихідних документів у суді — PRAVO.UA 7ААС: особливості опрацювання та надсилання вихідних документів у суді — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 7ААС: особливості опрацювання та надсилання вихідних документів у суді

7ААС: особливості опрацювання та надсилання вихідних документів у суді

  • 19.04.2024 16:14

У Сьомому апеляційному адміністративному суді розповіли про особливості опрацювання та надсилання вихідних документів.

Вихідна кореспонденція Сьомого апеляційного адміністративного суду приймається, перевіряється, реєструється та відправляється відділом надання інформаційних послуг, руху адміністративних справ та діловодства суду.

Відповідно до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах всі вихідні документи опрацьовуються канцелярією і надсилаються адресатам в день їх одержання, або не пізніше від наступного робочого дня, якщо документ надійшов наприкінці робочого часу.

Відправлення вихідної кореспонденції може здійснювати різними способами: поштовим та електронним зв’язками, кур’єрською доставкою або органами спеціального зв’язку.

Одним із найважливіших аспектів під час відправлення вихідних документів є надання унікального вихідного номера, оскільки відправлення або передання вихідних документів без реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду не допускається. Для кожного документа автоматично формується його вихідний номер у комп’ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду».

Алгоритм формування у  КП ДСС унікального вихідного номера документа такий:

  • у листуванні щодо судових справ вихідний номер складається з єдиного унікального номера судової справи із зазначенням номера за порядком і поточного року;
  • у листуванні щодо інших документів вихідний номер складається з номера номенклатурної справи Сьомого апеляційного адміністративного суду, в якій зберігаються матеріали, із зазначенням номера за порядком документа і поточного року.

Варто зауважити, що обов’язковою вимогою надсилання вихідних документів Сьомим апеляційним адміністративним судом електронною поштою є підписання такого документа кваліфікованим електронним підписом.

Так, під час приймання від виконавців вихідних документів працівники відділу діловодства обов’язково перевіряють:

  • правильність оформлення документа, розміщення у ньому всіх необхідних реквізитів;
  • наявність і правильність зазначення адреси;
  • наявність на документі відмітки про додатки;
  • наявність усіх необхідних підписів на документі та додатках до нього;
  • наявність візування на копії вихідного документа, що залишається у номенклатурних справах;
  • наявність і повноту додатків;
  • відповідність кількості примірників кількості адресатів.

У разі виявлення недоліків відділ діловодства повертає документ виконавцю для доопрацювання, оскільки відповідальність за правильність зазначення реквізитів на вихідних документах несе виконавець документа.

Якщо документ підготовлений у двох примірниках, один надсилається адресату, а інший примірник документів із візами, на якому обов’язково ставиться реєстраційна позначка, передається до відповідних структурних підрозділів 7ААС для зберігання згідно з номенклатурою справ.

Кожен документ підписує посадова особа із зазначенням її посади, власного імені та прізвища. Також на всіх вихідних документах, що надсилаються Сьомим апеляційним адміністративним судом, обов’язково вказується дата.

Також обов’язковому датуванню і підписанню підлягають усі службові відмітки на документах, пов’язані з їх проходженням та виконанням (резолюції, погодження, візи, відмітки про виконання документа тощо).

Підготовку процесуальних документів суду до відправлення здійснює відповідальний працівник суду або канцелярія.

Зауважуємо, що офіційне листування у Сьомому апеляційному адміністративному суді пріоритетно здійснюється за допомогою засобів електронної пошти шляхом обміну електронними документами, скріпленими кваліфікованим електронним підписом. Такий формат є оптимальним у сучасних умовах, адже дає змогу надсилати кореспонденцію швидко та водночас фінансово вигідно.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA