600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 5 років позбавлення волі - оголошено вирок колишньому керівнику відділу прокуратури Київської області

5 років позбавлення волі – оголошено вирок колишньому керівнику відділу прокуратури Київської області

  • 14.01.2022 13:03
тримання під вартою в умовах воєнного стану
14 січня 2022 року у Вищому антикорупційному суді оголошено обвинувальний вирок  – 5 років позбавлення волі – колишньому начальнику відділу прокуратури Київської області, якого у 2016 році викрито на підбурюванні до надання 130 тис. гривень неправомірної вигоди службовій особі, що займає відповідальне становище, та шахрайстві.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2016 році вказана особа, перебуваючи на посаді начальника відділу прокуратури Київської області, підбурила громадянина до надання 130 тис. гривень неправомірної вигоди прокурорам органів прокуратури Рівненської області. Водночас прокурор не мав наміру передавати їм гроші та заволодів частиною коштів, а саме 50 тис. гривень, які були передані йому у квітні та вересні 2016 року.
У березні 2018 року за дисциплінарною скаргою заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів вказаного прокурора звільнено з посади в органах прокуратури.
Суд зважив на докази, зібрані під час досудового розслідування детективами НАБУ та прокурорами САП, і визнав колишнього прокурора винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369 та ч. 1 ст. 190 КК України.
За вироком суду колишньому службовцю призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного йому майна. Крім того, особу позбавлено класного чину юриста І класу.
Також колегія суддів ВАКС частково задовольнила цивільний позов прокурора та зобов’язала засудженого сплатити 30 тис. гривень.
Колишньому службовцю прокуратури змінено запобіжний захід, а саме суму застави, до 1 млн 240 тис. гривень та визначено низку процесуальних обов’язків. Зокрема:
  • прибувати до суду за кожною вимогою,
  • не полишати м. Київ без дозволу суду,
  • повідомляти суд про зміну свого місця проживання,
  • здати на зберігання до Державної міграційної служби України паспорти для виїзду за кордон.
Обов’язки покладено до набрання вироком законної сили.
Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржено впродовж 30 днів із моменту його проголошення в суді апеляційної інстанції.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA