прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 41 тисячу кримінальних проваджень відкрили поліцейські за фактами воєнних злочинів військових росії

41 тисячу кримінальних проваджень відкрили поліцейські за фактами воєнних злочинів військових росії

  • 04.11.2022 11:19

Загалом 41 тисячу кримінальних проваджень розпочали поліцейські через злочини, які вчинили російські військові.  Найбільше – 30 тисяч кримінальних проваджень – розпочаті за фактами порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу України), майже 9 тисяч – за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України). Майже 2 тисячі кримінальних проваджень розпочаті за фактами колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України). Про це повідомляє “Урядовий портал“.

Поліцейські задокументували 34 катівні на звільнених територіях та 34 місця несвободи й фільтраційні табори, створені на тимчасово окупованих територіях України та на росії.

Про це розповів  Олексій Сергєєв, начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України, під час брифінгу в Military Media Center. Також на тимчасово непідконтрольних територіях Донеччини слідчі задокументували діяльність чотирьох терористичних організацій – заочно повідомлено про підозру 23 фігурантам.

Олексій Сергєєв наголосив, що Національна поліція у взаємодії із силами безпеки та оборони забезпечила стабілізаційні заходи та відновлення правопорядку у 375 населених пунктах Донеччини, Харківщини та Херсонщини, де проживає орієнтовно майже 86 тисяч громадян.

За словами спікера, важливим елементом відновлення безпечного життя людей у звільнених населених пунктах є їх оперативне розмінування територій. На сьогодні вибухотехніки поліції обстежили понад 2 тисячі га та вилучили 28,4 тисячі небезпечних предметів.

Крім того, триває робота криміналістів Головного слідчого управління та регіональних управлінь із виявлення та ідентифікації тіл загиблих:

«З початку деокупаційних заходів поліція у Донецькій, Харківській та Херсонській областях виявила тіла 868 цивільних осіб, з них 24 – діти. Лише за вчорашній день у зазначених регіонах виявлено тіла 14 осіб, що є черговим підтвердженням вчиненням росією геноциду українського народу».

У деокупованих регіонах слідчі поліції задокументували 2670 воєнних злочинів, більшість із яких – 2379 – у Харківській області, 260 – у Херсонській та 31 – на Донеччині.

Олексій Сергєєв наголосив на важливості роботи поліції на блокпостах в умовах ведення бойових дій:

«За допомогою інформаційної підсистеми вдалося установити 672 особи, які перебували в розшуку, а також понад 4,7 тисячі підозрілих осіб, які можуть бути причетні до диверсійної та колабораційної діяльності. Встановлено понад 2,4 тисячі транспортних засобів, які перебували в розшуку. Спільно з військовослужбовцями територіальної оборони та НГУ вилучено 388 одиниць вогнепальної зброї, понад 80,3 тисячі набоїв, 804 гранати та вибухові пристрої».

За вісім місяців повномасштабного вторгнення військових рф на територію України поліція зареєструвала 212 тисяч злочинів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA