прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини »  35% українських офісних працівників готові перейти в робітничі професії — дослідження grc.ua

 35% українських офісних працівників готові перейти в робітничі професії — дослідження grc.ua

  • 27.09.2022 17:15

Українські пошукачі наразі стикаються з традиційними для кризи на ринку праці явищами — дефіцит вакансій, висока конкуренція, завищені вимоги роботодавців до кандидатів, зниження зарплат та збільшення строків пошуку роботи. У деяких професійних сферах кількість вакансій залишається критично низькою від початку війни. З найбільшими проблемами щодо працевлаштування через дефіцит пропозицій роботи стикаються державні службовці, юристи, науковці та освітяни, представники автомобільного бізнесу, страхувальники, домашній персонал, працівники сфери видобутку сировини та інші.

Від початку війни більш ніж 40% українців втратили роботу або через припинення діяльності їх компанії, або через переїзд, або через скорочення їх посад. Ще 22,5% працюють, але отримують неповну заробітну плату. Отже питання пошуку роботи для переважної більшості працівників стоїть доволі гостро.

Як показало дослідження кадрового порталу grc.ua, більшість українських спеціалістів, не знаходячи роботу у своїй професії, або вже здобувають нову професію, або планують це зробити найближчим часом. Третина опитаних готова перейти у робітничу професію, аби мати роботу й отримувати зарплату. Ще чверть спеціалістів готова працювати «руками» задля підробітку.

Тенденція постійного навчання та перенавчання є актуальною для сучасного ринку праці. Фахівцям, щоби бути затребуваними та конкурентоздатними, потрібно на постійній основі здобувати нові навички та знання. Під час кризи на ринку праці про здобуття нової професії задумується, зазвичай, більша кількість працівників. Останнє дослідження показало, що сьогодні готові перепрофілюватися понад половина (51%) українських спеціалістів для того, щоб мати роботу та отримувати зарплату. Вже здобувають нову професію 9,4% опитаних. Кожен десятий має намір здобути ту професію, про яку давно мріяв, але продовжував працювати за іншим профілем заради зарплати. Менше третини опитаних (29%) не планує перекваліфікацію найближчим часом.

Спеціалісти робітничих професій затребувані на ринку праці та входять до десятки професійних сфер із найбільшою кількістю вакансій. Це не нове явище, адже дефіцит робітничого персоналу спостерігається на українському ринку праці протягом останніх 7-10 років. Отже, стикаючись із проблемами працевлаштування, багато офісних співробітників готові перейти у робітничу професію, аби мати роботу та отримувати зарплату. Про такий намір заявила третина (35%) опитаних. Ще чверть опитаних (26,1%) готова працювати «руками» задля підробітку, не змінюючи основну професію. Вже змінили професію через те, що не змогли знайти роботу за спеціальністю, 4,3% українців.

Не стикаються з проблемами працевлаштування під час кризи та залишаються затребуваними лише 13,5%.

Проте є ті, хто вважає образливим переходити у робітничу професію, маючи високий рівень освіти та досвід в іншій професії. Таку відповідь дали 15,2% опитаних спеціалістів.

Цікаво, що під час кризи ринку праці 2014/2015 років готові були змінити крісло в офісі на роботу в полі чи біля станка 39% українських спеціалістів. Здійснили б таку зміну професії лише в разі крайньої потреби 45% опитаних. Не готові були працювати руками у будь-якому випадку 16% спеціалістів.

Серед найбільш прийнятних професій для зміни офісної спеціальності на роботу «руками» українці назвали комплектувальника, водія, фермера, садівника, городника, а також кухаря та спеціаліста бьюті-сфери.

Рейтинг привабливих робітничих професій дещо змінився за останні кілька років, адже під час кризи 2014/2015 років найбільш привабливими з можливих видів ручної роботи для українських спеціалістів є фермерство, садівництво і городництво. На другому місці була професія кухаря, на третьому – пекаря або кондитера. Замикали п’ятірку робітничих спеціальностей комплектувальник та швачка.

Дані отримано в результаті дослідження, проведеного кадровим порталом grc.ua у серпні – вересні 2022 року. В опитуванні взяли участь 2600 українців – працівників компаній різних галузей в усіх регіонах України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA