32% респондентів вважають, що купівля-продаж бізнесу є доречною зараз, - дослідження AVELLUM — PRAVO.UA 32% респондентів вважають, що купівля-продаж бізнесу є доречною зараз, - дослідження AVELLUM — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 32% респондентів вважають, що купівля-продаж бізнесу є доречною зараз, - дослідження AVELLUM

32% респондентів вважають, що купівля-продаж бізнесу є доречною зараз, – дослідження AVELLUM

  • 14.12.2021 13:54

32% опитаних вважають поточну ситуацію в Україні вдалою для купівлі-продажу бізнесу. Такими є підсумки другого дослідження впливу коронакризи від юридичної фірми AVELLUM. Вивчалися настрої бізнесу купувати чи продавати активи або компанії у найближчі 6–12 місяців.

Цього року AVELLUM опитала понад 90 власників, топменеджерів і керівників юридичних відділів українських і міжнародних компаній.

Ключові висновки дослідження

  • 70% респондентів назвали ситуацію в Україні прийнятною для купівлі або продажу бізнесу. Майже третина компаній (32%) впевнені, що ситуація наразі є вдалою. Лише 11% вважають несприятливими умови для укладання таких угод.
  • У 2021 році зросла частка компаній, які планують придбати або продати активи саме через пандемію. Продавці та покупці більш серйозно ставляться до пандемії як до фактору впливу на угоди М&A.
  • Покупці віддають перевагу всеохопним гарантіям щодо об’єкта купівлі та його повноцінній перевірці. Попри малу кількість об’єктів на продаж (лише 30% готові продавати) 86% покупців розраховують на повноцінну перевірку об’єкта та прагнуть отримати від продавця гарантії про його стан (92%). Очевидна тенденція до створення умов для ринку покупця в цілому.

“Очевидно, що покупці не хочуть ризикувати у період нестабільності, купуючи неперевірений об’єкт. Їхні вимоги до об’єкта угоди стають дедалі суворішими. На наш погляд, це свідчить про тенденцію до поступового формування ринку покупця”, пояснює керуючий партнер AVELLUM Микола Стеценко.

Порівняно з 2020 роком кількість потенційних покупців зменшилась з 50% до 37%. При цьому кількість компаній на продаж за минулий рік суттєво не змінилася (30%). Водночас 50% опитаних компаній зазначили, що не планували і не планують продавати свій бізнес.

“Варто зазначити, що, попри зменшення кількості потенційних покупців, ми спостерігаємо активність іноземних інвесторів, що зростає. Це свідчить про збільшення інтересу до українських активів з боку інвесторів, зокрема з Австралії, Азербайджану, Казахстану, Німеччини, Польщі та Франції”, коментує Микола Стеценко.

50% покупців приваблює купівля-продаж бізнесу саме у зв’язку з пандемією.

Частка потенційних покупців купувати саме через коронакризу збільшилась у порівнянні з минулим роком. Це свідчить про те, що значна частина компаній має опортуністичні настрої та вірить у майбутнє зростання економіки. Серед інших факторів покупці називають перспективи розширення присутності на ринку України або вдалу можливість для виходу на новий ринок.

  • Удвічі збільшилася кількість компаній, що продаватимуть бізнес саме у зв’язку з коронакризою,38% проти 18% у 2020 році. Серед інших факторів продажу продавці назвали зміну стратегічних планів головного офісу (41%) або складнощі бізнес-середовища (21%).

“Попри епідемію СOVID-19, ми бачимо, що масового розпродажу бізнесу не спостерігається. Крім того, п’ята частина ринку досі не визначалась, чи варто продавати активи, незважаючи на те, що пандемія триває вже майже 2 роки”, зазначає Микола Стеценко.

  • Як і у 2020 році, більш ніж половина продавців (60%) готові знижувати ціни у зв’язку з кризою. Водночас помітно поменшало покупців, що очікують на знижку, – з 94% у 2020 році до 56%. Тепер плани продавців та очікування покупців щодо знижок приблизно співвідносяться.
  • Суттєво змінилася думка учасників M&A-угод стосовно зовнішніх радників у кризовій угоді. Так, у 2021 році майже в 3 рази зросла частка компаній (з 32% у 2020 до 85%), які вважають, що зовнішні радники необхідні обом сторонам угоди.

Читайте також про підтримку бізнесу державою під час пандемії.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA