20 червня Верховна Рада України прийняла чотири закони — PRAVO.UA 20 червня Верховна Рада України прийняла чотири закони — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 20 червня Верховна Рада України прийняла чотири закони

20 червня Верховна Рада України прийняла чотири закони

  • 20.06.2022 18:36

На пленарному засіданні парламенту 20 травня народні депутати України розглянули і прийняли у другому читанні і в цілому:

  • Проєкт закону про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки, реєстр. № 4135, яким затверджено Антикорупційну стратегію до 2025 року для підвищення ефективності механізмів моніторингу та координації реалізації державної антикорупційної політики з уточненням повноважень НАЗК.

Цей закон передбачає запровадження інформаційної системи для відкритості відомостей про стан реалізації антикорупційної політики, заходів із запобігання та протидії корупції, впровадження цифрової трансформації та забезпечення відкритості даних, зручних і законних сервісів, нетерпимості до корупції населення, забезпечення невідворотності покарання.

Згідно зі стратегією буде розроблена і затверджена державна антикорупційна програма з її виконання, а також при НАЗК буде утворена Координаційна робоча група з питань антикорупційної політики як консультативно-дорадчий орган, співголовами якої будуть голова НАЗК та міністр Кабінету Міністрів.

  • Проєкт закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), реєстр. № 0157.
  • Проєкт закону про управління відходами, реєстр. № 2207-1-д, — рамковий документ, у якому узгоджуються базові принципи роботи розширеної відповідальності виробника та залучення до процесу місцевої влади.

Закон дасть змогу в майбутньому схвалити секторальні законопроєкти, які деталізують функції та напрями роботи розширеної відповідальності виробника, запровадять відповідальність за переробку відходів паковання для українських виробників.

  • Проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів, реєстр. № 5650, який передбачає забезпечення збереження самосійних лісів, спрощує та впроваджує стимулювання лісорозведення.

Цей закон ускладнює процедури зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення та інших лісовкритих площ, закладає умови для збереження сіножатей від розорювання, але не від переведення таких земель в категорію «рілля», передбачає необхідність консервації земель, які еродовані чи використовуються з порушеннями, а також можливість викупу земельних ділянок за кошт бюджету для лісорозведення чи природно-заповідного фонду.

Також до порядку денного сьомої сесії включено проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави, реєстр. № 7451.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA