Зміна режиму валютних операцій — пояснюють експерти Asters — PRAVO.UA Зміна режиму валютних операцій — пояснюють експерти Asters — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зміна режиму валютних операцій — пояснюють експерти Asters

Зміна режиму валютних операцій — пояснюють експерти Asters

  • 11.04.2022 18:06

Правління Національного банку України внесло зміни до постанови НБУ від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану». Запроваджені зміни спрямовані переважно на забезпечення обороноспроможності держави та запобігання виведенню капіталу за кордон і недопущення виникнення макроекономічних дисбалансів. Експерти Asters проаналізували, що саме змінюється в режимі валютних операцій.

Зокрема, фізичні особи отримали дозвіл переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті). Йдеться про купівлю бронежилетів, касок, шоломів, військової та тактичної форми, військового та тактичного взуття, захисного одягу, оптичних приладів для слідкування, безпілотних літальних апаратів, спальних мішків, карематів та засобів для надання домедичної допомоги.

Також дозволено здійснювати перекази на користь представництв і філій за кордоном юридичних осіб, у статутному капіталі яких державі прямо або опосередковано належить частка в розмірі 100% (не стосується білорусі та росії).

Дозволяються перекази іноземної валюти для виплати пенсій громадянам України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон (не стосується білорусі та росії).

Скорочено, за певними винятками, граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 365 до 90 календарних днів (нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року).

Постановою також розширено перелік виключень із загальної заборони на здійснення видаткових операцій за рахунками юридичних осіб в Україні, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф або рб, для забезпечення можливості цих юридичних осіб проводити виплату заробітної плати власним співробітникам, сплачувати податки та інші обов’язкові платежі державі, а також здійснювати деякі інші операції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA