Законопроєкт № 7087 щодо захисту прав дітей втратив актуальність — НААУ — PRAVO.UA Законопроєкт № 7087 щодо захисту прав дітей втратив актуальність — НААУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Законопроєкт № 7087 щодо захисту прав дітей втратив актуальність — НААУ

Законопроєкт № 7087 щодо захисту прав дітей втратив актуальність — НААУ

  • 30.04.2022 11:13

22 лютого 2022 року у Верховній Раді України було зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей у зв’язку з утворенням Державної служби України у справах дітей» (реєстр. № 7087 від 22.02.2022). 14 квітня 2022 року його було прийнято у першому читанні за основу.

Правовий аналіз законопроєкту № 7087 здійснив профільний комітет з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування НААУ. Він дійшов висновку, що запропоновані зміни були розраховані на впорядкування питань із захисту прав до повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України.

У нових реаліях цей законопроєкт потребує ретельного доопрацювання. Нові правила захисту прав дітей на місцевому, субрегіональному та державному рівнях не є доречними сьогодні. Фактично проєкт створює:

  • правову невизначеність,
  • передумови для конфлікту компетенцій між органами державної влади та місцевого самоврядування.

Крім того, законопроєкт № 7087 не вирішує проблеми порушення прав дітей, викликаної ситуацією в країні. Навпаки, створює передумови для ще більшої правової невизначеності. Це особливо недоречно як в умовах воєнного стану, так і у перехідний період, який настане після припинення (скасування) воєнного стану.

У зв’язку із цим НААУ рекомендує розглянути питання про зняття проєкту Закону № 7087 з розгляду та повернутися до його опрацювання після скасування чи припинення воєнного стану в Україні.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA