Заява лідерів G7 за підсумками зустрічі з Президентом України — PRAVO.UA Заява лідерів G7 за підсумками зустрічі з Президентом України — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заява лідерів G7 за підсумками зустрічі з Президентом України

Заява лідерів G7 за підсумками зустрічі з Президентом України

  • 09.05.2022 15:29
Фото: https://www.president.gov.ua/

8 травня 2022 року лідери G7 провели онлайн-зустріч. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо взяв участь у засіданні, перебуваючи в Україні. Разом із ним на зустрічі був присутній і Президент України Володимир Зеленський. Заява лідерів G7 за підсумками зустрічі доволі категорична, але традиційно декларативна. Наводимо її текст.

Дії путіна ганьблять росію та історичні жертви її народу

Сьогодні, 8 травня, ми, лідери “Групи семи” (G7), разом з Україною та ширшим світовим співтовариством відзначаємо завершення Другої світової війни в Європі та визволення від фашизму та націонал-соціалістичного панування терору, що спричинило незмірні руйнування, невимовні жахи та людські страждання. Ми оплакуємо мільйони жертв і висловлюємо нашу повагу, особливо всім, хто заплатив найвищу ціну за перемогу над націонал-соціалістичним режимом, включаючи західних союзників і Радянський Союз.
Через сімдесят сім років президент путін і його режим вирішили вторгнутися в Україну в неспровокованій загарбницькій війні проти суверенної країни. Його дії ганьблять росію та історичні жертви її народу. Через своє вторгнення та дії в Україні з 2014 року росія порушила міжнародний порядок, заснований на правилах, зокрема Статут ООН, задуманий після Другої світової війни, щоб позбавити наступні покоління від лиха війни.

Сьогодні ми мали честь запросити приєднатися до нас Президента України Володимира Зеленського. Ми запевнили його у нашій повній солідарності та підтримці мужнього захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності та її боротьби за мирне та демократичне майбутнє і процвітання в межах її міжнародно визнаних кордонів із правами та свободами, якими сьогодні користується багато з нас.

Підтримка мужнього захисту Україною свого суверенітету

Президент Зеленський підкреслив тверду рішучість України захистити свій суверенітет і територіальну цілісність. Він заявив, що кінцевою метою України є:

  • забезпечення повного виведення російських військових сил і техніки з усієї території України,
  • забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому.

Він подякував членам G7 за підтримку. У зв’язку з цим Україна наголосила, що розраховує на своїх міжнародних партнерів, зокрема на членів G7, у наданні необхідної допомоги у сфері обороноздатності, а також з метою забезпечення швидкого та ефективного відновлення економіки України й забезпечення її економічної та енергетичної безпеки. Україна розпочала дискусії з міжнародними партнерами щодо механізмів безпеки для життєздатного післявоєнного мирного врегулювання. Україна залишається відданою тісній співпраці з членами G7 для підтримки макроекономічної стабільності України перед обличчям проблем, пов’язаних із:

  • повномасштабним вторгненням росії,
  • масовими руйнуваннями критичної інфраструктури,
  • порушенням традиційних судноплавних маршрутів для українського експорту.

Президент Зеленський відзначив прагнення його країни підтримувати наші спільні демократичні цінності та принципи, зокрема повагу до прав людини та верховенства права.

Підтримка українського народу та біженців

Сьогодні ми, G7, запевнили президента Зеленського у нашій постійній готовності взяти на себе подальші зобов’язання:

  • щоб допомогти Україні забезпечити її вільне та демократичне майбутнє,
  • щоб Україна могла захистити себе зараз,
  • щоб стримувати майбутні акти агресії.

З цією метою ми:

  • продовжуватимемо нашу постійну військову та оборонну допомогу Збройним силам України,
  • продовжуватимемо підтримувати Україну в захисті її мереж від кіберінцидентів,
  • розширюватимемо наше співробітництво, у тому числі з питань інформаційної безпеки.

Ми й надалі підтримуватимемо Україну у підвищенні її економічної та енергетичної безпеки.

Разом із міжнародним співтовариством ми, G7, надали та пообіцяли додаткову підтримку, яка вже з початку війни перевищує 24 мільярди доларів США на 2022 рік. І вона продовжиться далі як фінансово, так і матеріально. Найближчими тижнями ми посилимо нашу колективну короткострокову фінансову підтримку, щоб допомогти Україні ліквідувати фінансові розриви та надати базові послуги її населенню. Також розробимо варіанти — співпрацюючи з українською владою та міжнародними фінансовими установами — для підтримки довгострокового відновлення та реконструкції. У зв’язку з цим ми вітаємо створення багатодонорського рахунку Міжнародного валютного фонду для України та заяву Європейського Союзу про створення Трастового фонду солідарності України. Ми підтримуємо пакет підтримки Групи Світового банку Україні та пакет підтримки стійкості Європейського банку реконструкції та розвитку.

Ми закликаємо всіх партнерів приєднатися до нашої підтримки українського народу та біженців та допомогти Україні відбудувати своє майбутнє.

Притягнути президента путіна та режим лукашенка в білорусі до відповідальності за їх дії за міжнародним правом

Ми знову засуджуємо неспровоковану, невиправдану та незаконну військову агресію росії проти України та невибіркові напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, що призвело до жахливої ​​гуманітарної катастрофи в центрі Європи. Ми приголомшені масштабними людськими жертвами, посяганнями на права людини та руйнуваннями, яких дії росії завдали Україні.
За жодних обставин цивільні особи та ті, хто не бере активної участі у бойових діях, не можуть бути законними об’єктами агресії. Ми докладемо всіх зусиль, щоб притягнути президента путіна та стратегів і спільників цієї агресії, включаючи режим лукашенка в білорусі, до відповідальності за їх дії за міжнародним правом. З цією метою ми продовжуватимемо співпрацювати разом із нашими союзниками та партнерами по всьому світу. Ми підтверджуємо нашу підтримку всіх зусиль, спрямованих на забезпечення повної відповідальності. Ми вітаємо та підтримуємо поточну роботу з розслідування та збору доказів з цього приводу. У тому числі з боку прокурора Міжнародного кримінального суду, незалежної слідчої комісії, уповноваженої Радою з прав людини ООН та місією Організації з безпеки та співробітництва в Європі експертів.

Ми також засуджуємо спроби росії замінити демократично обрану українську місцеву владу нелегітимною. Ми не визнаємо ці дії, які порушують суверенітет та територіальну цілісність України.

Ми продовжуватимемо протидіяти російській стратегії дезінформації, яка свідомо маніпулює світовою — в тому числі російською — громадськістю в надії приховати провину російського режиму у цій війні.

Ми запровадимо санкції щодо додаткових осіб

Наш безпрецедентний пакет узгоджених санкцій вже суттєво перешкодив агресивній війні росії, обмежуючи доступ до фінансових каналів і здатність досягати своїх цілей. Ці обмежувальні заходи вже мають значний вплив на всі російські сектори економіки:

  • фінансовий,
  • торговий,
  • оборонний,
  • технологічний,
  • енергетичний —

і з часом посилять тиск на росію.

Ми будемо продовжувати накладати серйозні та негайні економічні санкції на режим президента путіна через цю невиправдану війну.

Ми спільно зобов’язуємось вживати таких заходів відповідно до наших відповідних законодавчих повноважень та процесів:

  • По-перше, ми зобов’язуємось поступово відмовитися від нашої залежності від російської енергії, в тому числі шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти. Ми гарантуємо, що ми робимо це своєчасно та впорядковано і таким чином, щоб у всьому світі був час для забезпечення альтернативних постачань. Роблячи це, ми будемо працювати разом із нашими партнерами, щоб забезпечити стабільні та стабільні глобальні постачання енергії та доступні ціни для споживачів, зокрема шляхом прискорення зниження нашої загальної залежності від викопного палива та нашого переходу до чистої енергії відповідно до наших кліматичних цілей.
  • По-друге, ми будемо вживати заходів, щоб заборонити або іншим чином не допустити надання ключових послуг, від яких залежить росія. Це посилить ізоляцію росії в усіх секторах її економіки.
  • По-третє, ми продовжуватимемо вживати заходів проти російських банків, пов’язаних зі світовою економікою та системно критичних для російської фінансової системи. Ми вже серйозно погіршили здатність росії фінансувати свою загарбницьку війну, впливаючи на її центральний банк і найбільші фінансові установи.
  • По-четверте, ми продовжимо наші зусилля, щоб відбити спроби російського режиму поширювати свою пропаганду. Впливові приватні компанії не повинні забезпечувати прибуток російському режиму чи його філіям, які живлять російську військову машину.
  • По-п’яте, ми будемо продовжувати і посилювати нашу кампанію проти фінансових еліт і членів сім’ї, які підтримують президента путіна у його військових зусиллях і розтринькують ресурси російського народу. Згідно з нашими національними органами ми запровадимо санкції щодо додаткових осіб.

Запобігання ухиленню від санкцій

Ми продовжуємо співпрацю з нашими міжнародними партнерами та запрошуємо їх підтримати нас і наслідувати аналогічні дії, зокрема для запобігання ухиленню від санкцій, обходу та засипанню.

Війна президента путіна спричиняє глобальні економічні проблеми, впливаючи на безпеку глобального постачання енергоносіїв, добрив і продовольства, а також на функціонування глобальних ланцюгів постачань загалом. Найбільш уразливі країни постраждали найбільше. Разом із партнерами по всьому світу ми активізуємо наші зусилля, щоб протистояти цим несприятливим і шкідливим наслідкам цієї війни.

Війна президента путіна проти України ставить глобальну продовольчу безпеку під серйозне навантаження. Разом з Організацією Об’єднаних Націй ми закликаємо росію припинити блокаду та будь-яку іншу діяльність, яка ще більше перешкоджає українському виробництву та експорту харчових продуктів, відповідно до її міжнародних зобов’язань. Невиконання цього буде розцінено як напад на продовольство світу. Ми будемо активізувати зусилля, щоб допомогти Україні зберегти виробництво з огляду на наступний сезон збору врожаю та можливості експорту, зокрема альтернативними маршрутами.

G7 та Україна об’єднані в цей важкий час

На підтримку Групи ООН з реагування на глобальні кризи ми будемо розглядати причини та наслідки глобальної продовольчої кризи через Глобальний альянс за продовольчу безпеку, як нашу спільну ініціативу для забезпечення імпульсу та координації та інших зусиль. Ми будемо тісно співпрацювати з міжнародними партнерами та організаціями за межами G7, а також із метою трансформації політичних зобов’язань у конкретні дії, заплановані різними міжнародними ініціативами, такими як Місія з підтримки продовольства та сільського господарства (FARM), та ключовими регіональними ініціативами, зокрема щодо країни Африки та Середземномор’я. Ми повторюємо, що наші пакети санкцій ретельно націлені, щоб не перешкоджати наданню гуманітарної допомоги чи торгівлі сільськогосподарською продукцією, та підтверджуємо наше зобов’язання уникати обмежень на експорт продовольства, які впливають на найуразливіші верстви населення.

G7 та Україна об’єднані в цей важкий час і у своєму прагненні забезпечити Україні демократичне майбутнє і процвітання. Ми залишаємося єдиними в нашій рішучості, щоб президент путін не виграв свою війну проти України. Ми зобов’язані пам’яті всіх тих, хто боровся за свободу у Другій світовій війні, продовжувати боротися за неї сьогодні, за народ України, Європи та світову спільноту.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA