ВС нагадав, які дії кваліфікуються як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді — PRAVO.UA ВС нагадав, які дії кваліфікуються як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВС нагадав, які дії кваліфікуються як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді

ВС нагадав, які дії кваліфікуються як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді

  • 10.06.2021 12:14

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду роз’яснив питання щодо кваліфікації дій особи як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Відповідно до вироку суду, залишеного без змін апеляційним судом, чоловіка визнано винуватим у тому, що він, перебуваючи в залі судових засідань міськсуду, куди його було доставлено як обвинуваченого для проведення судового засідання у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 187 КК України (розбій), умисно ображав прокурора, висловлюючись у його бік нецензурною лайкою, погрожував йому насильством та вбивством. Крім того, він висловлював претензії щодо проголошення вироку стосовно нього, умисно ображав головуючу в справі суддю нецензурною лайкою, погрожував їй насильством та вбивством.

У касаційній скарзі захисник поставив питання щодо безпідставного засудження особи за ч. 1 ст. 345, ч. 1 ст. 377 КК України.

Висновок ККС ВС (постанова від 23 березня 2021 року у справі № 720/2182/18)

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу захисника та установив, що свої висновки про доведеність винуватості особи суд зробив на підставі доказів, досліджених та оцінених у сукупності з дотриманням вимог кримінального процесуального закону, стосовно чого в судовому рішенні наведено докладні мотиви.

Той факт, що особа вчинила зазначені злочини, підтверджується показаннями потерпілих, свідків та даними, що містяться в аудіозаписах судових засідань.

Крім того, як зазначено в постанові ККС ВС, не заслуговують на увагу твердження захисника про неправильну кваліфікацію дій його підзахисного.

Ч. 1 ст. 345 КК України встановлено відповідальність за погрози вбивством, насильством або знищення чи пошкодження майна щодо працівника правоохоронного органу, а також щодо його близьких родичів у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків. Злочин вважається закінченим із моменту сприйняття змісту погрози.

Ч. 1 ст. 377 КК України передбачено відповідальність за погрози вбивством, насильством або знищення чи пошкодження майна стосовно судді, народного засідателя чи присяжного, а також стосовно їхніх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя. Вказаний злочин визнається закінченим із моменту доведення погрози до відома потерпілого незалежно від її здійснення.

Так, прокурор вказав, що 4 квітня 2018 року перед початком судового засідання засуджений у залі судового засідання погрожував йому, а після того, як суддя вийшла до нарадчої кімнати, кричав, що заріже його та він буде гнити в канаві.

Суддя зазначила, що того самого дня приблизно о 17 год. вона вийшла із нарадчої кімнати та, перебуваючи в мантії з нагрудним знаком в залі судових засідань, почала проголошувати вирок. Під час зачитування мотивувальної частини вироку засуджений почав погрожувати їй насильством сексуального характеру та вбивством, висловлюючись нецензурними словами, поводився агресивно.

Згідно з матеріалами кримінального провадження встановлено, що потерпілі – прокурор і суддя – сприймали погрози обвинуваченого як реальні, тому що раніше він неодноразово був засуджений за насильницькі злочини.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA