В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією - внесено законопроєкт — PRAVO.UA В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією - внесено законопроєкт — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією - внесено законопроєкт

В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією – внесено законопроєкт

  • 06.01.2022 13:29

З пропозицією замінити понятих відеофіксацією слідчих дій виступили народні депутати. Відповідна ініціатива у вигляді проєкту закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)” зареєстрована під №6454-1.

Народні депутати вважають, що це пришвидшить процес досудового провадження.

Відповідно до положень законопроєкту, в статті 223 КПК України пропонується встановити (нова редакція ч.7):

Слідчий, прокурор зобов’язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред’явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов’язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

Крім того автори ініціативи пропонують встановити:

  • неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в судове засідання з’явився хоча б один захисник цього обвинуваченого,
  • право залучити іншого захисника, якщо під час судового провадження захисник (захисники) підозрюваного, обвинуваченого не з’явився (не з’явились) без поважної причини у судове засідання,
  • обов’язок розглянути питання про відвід не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви,
  • та заборонити заявлення відводу судді, який одноособово вирішує заяву про відвід (самовідвід), з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 75 цього Кодексу.

Також проєктом пропонується визначити, що у рамках дослідження документів, подаються не протоколи слідчих дій, а відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження.

Вони можуть бути викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах. Вони повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред’явлені для ознайомлення учасникам судового провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред’явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA