Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови — PRAVO.UA Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

  • 09.06.2022 15:02
Ярослава Лаган, адвокат ЮК ADER HABER

Новини для імпортерів та виробників будівельних виробів: уряд спростив порядок імпорту будівельної продукції. Відповідні зміни були внесені Кабінетом Міністрів України до Технічного регламенту будівельних виробів (продукції).

Технічний регламент — це документ, в якому описано характеристики тієї чи іншої продукції або вимоги до її виробництва, позначень, пакування, маркування тощо, дотримання яких є обов’язковим для того, щоби продукція безперешкодно ввозилася і реалізовувалася на території України.

Часто технічні регламенти не містять прямих вимог безпосередньо до характеристик продукції, ці характеристики містяться у відповідних державних стандартах, а Технічний регламент описує, які процедури необхідно здійснити виробнику або імпортеру для підтвердження відповідності цим стандартам.

Технічний регламент у такому випадку містить відповідь на питання, чи достатньо виробнику або імпортеру просто задекларувати відповідність товару вимогам до його якості, або ж таку відповідність повинен підтвердити акредитований в Україні орган оцінки відповідності, видавши сертифікат відповідності на продукцію. Саме така ситуація має місце у випадку з Технічним регламентом будівельних виробів (продукції).

Відповідно до змін до Технічного регламенту на період воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів після його завершення:
  • імпортерам дозволяється ввозити будівельну продукцію з країн – членів ЄС без сертифікації, а лише на підставі декларації показників будівельних виробів (продукції) – документа, який самостійно видає іноземний виробник на підтвердження відповідності якості продукції вимогам європейського законодавства. Така декларація може бути складена мовою оригіналу, але при цьому супроводжуватися копією державною мовою;
  • якщо внутрішній виробник не може провести оцінку відповідності із застосуванням процедур, визначених Технічним регламентом (наприклад, провести сертифікацію), такий виробник за погодженням із Мінрегіоном може використати іншу процедуру, передбачену законодавством та доступну йому в умовах, що склалися.

Таким чином, уряд для пришвидшення відбудови пошкоджених об’єктів спростив процедури оцінки відповідності будівельних виробів — очікується, що такий крок пришвидшить імпорт будівельних виробів з-за кордону та вихід на ринок вітчизняних. А отже, допоможе Україні у нелегкій справі повоєнної відбудови.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA