Спрощено процедуру оформлення паспорта громадянина України — PRAVO.UA Спрощено процедуру оформлення паспорта громадянина України — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Спрощено процедуру оформлення паспорта громадянина України

Спрощено процедуру оформлення паспорта громадянина України

  • 04.11.2021 12:29

Відбулося спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України. Про це повідомила пресслужба Державної міграційної служби України.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302» № 1109 від 1.09.2021 набрала чинності 2 листопада 2021 року.

Ухвалені урядом зміни до вищезазначених порядків, зокрема, передбачають можливість:

  • оформити ID-картку за місцем звернення, в тому числі особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;
  • оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;
  • оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;
  • одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років без необхідності звертатися до податкового органу;
  • оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальний підрозділ надсилає відповідне повідомлення та заяву особи).

Також постанова № 1109 закріплює, що:

  • під час оформлення ID-картки замість документа про надання РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесено до паспорта або свідоцтва про народження, зокрема в електронній формі (після появи технічної можливості в територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків);
  • особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Окрім того, постанова суттєво спростила процедуру встановлення особи громадянина та збільшила термін зберігання паспорта в разі його неотримання заявником.

Процедура встановлення особи громадянина насамперед важлива для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Термін зберігання паспорта в разі його неотримання збільшено з 1 року до 3 років.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства України цифровий біометричний закордонний паспорт та ID-картку в мобільному застосунку “Дія” прирівняно до звичайних паспортів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA