Саміт НАТО: путін має припинити війну та вивести своїх військових, а білорусь — припинити співучасть — PRAVO.UA Саміт НАТО: путін має припинити війну та вивести своїх військових, а білорусь — припинити співучасть — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Саміт НАТО: путін має припинити війну та вивести своїх військових, а білорусь — припинити співучасть

Саміт НАТО: путін має припинити війну та вивести своїх військових, а білорусь — припинити співучасть

  • 24.03.2022 16:41

Сьогодні в Брюсселі відбувся саміт НАТО, за підсумками якого лідери країн-членів НАТО виступили зі спільною заявою.

«Ми рішуче засуджуємо вторгнення Росії в Україну. Ми закликаємо президента путіна негайно припинити цю війну і вивести збройні сили з України, а також закликаємо білорусь припинити свою співучасть у цьому вторгненні» — заявили в Альянсі.

Головні моменти заяви лідерів НАТО:

  1. росія має виконати рішення Міжнародного суду ООН від 16 березня ц.р. та негайно призупинити військові дії.
  2. НАТО буде працювати з рештою міжнародної спільноти, щоб притягнути до відповідальності винних у порушеннях гуманітарного та міжнародного права, включаючи військові злочини.
  3. НАТО буде і далі протидіяти брехні росії про її напад на Україну та викривати сфабриковані наративи або операції «під фальшивим прапором», щоб підготувати ґрунт для подальшої ескалації, зокрема проти цивільного населення України.
  4. Будь-яке застосування росією хімічної чи біологічної зброї було б неприйнятним і спричинило б тяжкі наслідки.
  5. НАТО сповнене рішучості чинити скоординований міжнародний тиск на росію: «Ми продовжимо тісну координацію з відповідними заінтересованими сторонами та іншими міжнародними організаціями, включаючи Європейський Союз».
  6. НАТО закликає всі держави, включаючи Китайську Народну Республіку (КНР), підтримувати міжнародний порядок, включаючи принципи суверенітету та територіальної цілісності, закріплені у Статуті ООН, утриматися від підтримки військових зусиль росії у будь-якому вигляді та будь-яких дій, які допомагають росії обійти санкції.
  7. НАТО  підтверджує свою прихильність до власної політики відкритих дверей відповідно до статті 10 Вашингтонського договору.
  8. НАТО надає індивідуальну підтримку партнерам, які зазнали російських загроз і втручанню.
  9. НАТО продовжуватиме робити всі необхідні кроки для захисту та відстоювання безпеки населення та  території країн-членів НАТО.
  10. НАТО створює чотири додаткові багатонаціональні бойові групи у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині.
  11. НАТО зміцнює  колективні кіберпотенціали та кібероборону, надає один одному підтримку у випадку кібератак: «Ми готові нав’язати витрати тим, хто завдає нам шкоди в кіберпросторі та розширюємо обмін інформацією та поінформованість про обстановку, підвищуємо громадянську готовність та зміцнюємо нашу здатність реагувати на дезінформацію. Ми також підвищимо нашу готовність до хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз».
  12. Члени НАТО значно збільшують свої витрати на оборону.

«Неспровокована війна росії проти України є принциповим викликом цінностям і нормам, які забезпечували безпеку та процвітання для всіх на європейському континенті. Зроблений президентом путіним вибір напасти на Україну є стратегічною помилкою із серйозними наслідками також для росії та російського народу. Ми, як і раніше, єдині і сповнені рішучості протистояти російській агресії, допомогти уряду та народу України та відстояти безпеку всіх країн-членів НАТО», — додається в заяві.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA