Рада з прав людини ООН розпочинає власне розслідування — PRAVO.UA Рада з прав людини ООН розпочинає власне розслідування — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада з прав людини ООН розпочинає власне розслідування

Рада з прав людини ООН розпочинає власне розслідування

  • 04.03.2022 16:44

Військова атака росії на Україну «відкрила нову і небезпечну главу у світовій історії», заявила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет під час термінових дебатів у четвер. Основні меседжі обговорення: припинення вогню. Рада з прав людини ООН розпочинає розслідування фактів порушення прав людини в Україні.

Рада з прав людини, скликана на прохання України, провела своє засідання 3 березня ц.р. у Женеві. Розглядався проект резолюції про «ситуацію з правами людини в Україні внаслідок російської агресії».

Насильство посилюється, поки питання лише обговорюється

«Тиждень тому військовий напад російської федерації на Україну відкрив нову і небезпечну сторінку у світовій історії», – сказала пані Бачелет.

«Поки ми говоримо, військові дії загострюються, військові удари по великих містах та поблизу них, включаючи Чернігів, Харків, Херсон, Маріуполь…і столицю Київ. Місто Волноваха Донецької області майже повністю знищено обстрілами, а решта мешканців переховуються в підвалах».

За даними Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) зафікосвано достеменно щонайменше 227 смертей, 15 з яких діти. Крім того, щонайменше 525 людей отримали поранення, у тому числі 28 дітей.

Стастика така:

  • 323 постраждалих зафіксовано в Донецькій та Луганській областях (65 загиблих і 258 поранених),
  • 429 постраждалих у Києві, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Херсонській, Київській, Одеській, Сумській, Запорізькій областях;
  • 162 загиблих та 267 поранених у Житомирській області.

Ракетні удари

Пані Бачелет додала, що більшість втрат серед цивільного населення було спричинено:

  • застосуванням важкої артилерії,
  • реактивних систем залпового вогню та
  • авіаударів у населених пунктах,
  • ймовірно використання касетних боєприпасів для ударів по цивільних цілях.

Відкидаючи передумову дебатів, постійний представник росії при ООН в Женеві геннадій гатилов поставив під сумнів мотиви тих, хто приєднується до міжнародного засудження дій його країни.

«Мир і процвітання України не у ваших інтересах. Життя простих українців вас не цікавить. Вам не потрібно врегулювати ситуацію в Україні», – сказав він.

Російський представник переконаний, що «маріонетковий режим пана Зеленського цікавить світ лише як засіб тиску і є козирем у вашому протистоянні з росією».

Тим часом перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що «повномасштабне вторгнення» росії триває другий тиждень:

«щодня ми стаємо свідками смерті і життя, гідності та безчестя».

Після нічних повідомлень про величезні вибухи в Києві та підтвердження того, що російські війська захопили ключовий південний порт Херсона.

«Смерть, коли, наприклад, закривавлену шестирічну дівчинку в піжамі-єдинорогі кілька днів тому не змогли врятувати лікарі в Маріуполі», – розповіла пані Джапарова.

«Єдина причина, чому це відбувається, полягає в тому, що група військових злочинців, які мають доступ до ядерної кнопки, прийшли до висновку, що наш народ занадто слабкий, щоб чинити опір і воювати, і світові це буде байдуже. Вони ставлять себе вище міжнародного права і вище порядку, заснованого на правилах».

Антивоєнні голоси

Віктор Мадрігал-Борлоз, незалежний призначений ООН експерт з прав і речник Координаційного комітету спеціальних процедур, сказав, що військова атака, яка грубо порушує міжнародне право і завдає удару по самому серцю духу та об’єкту Хартії, по суті є нападом на порядок, який дозволяє поширювати права людини та їхню мету сприяти повазі людської гідності».

Пан Мадрігал-Борлоз, який також працював призначеним ООН незалежним експертом з питань насильства та дискримінації на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, наголосив на постійних звинуваченнях про обмеження свободи слова в росії.

«Мирних антивоєнних демонстрантів продовжують свавільно заарештовувати, за повідомленнями, близько 7000 людей було заарештовано з четверга минулого тижня», – сказав він.

Раніше надзвичайна Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою закликала росію негайно припинити вогонь.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA