Підтримка розслідувань воєнних злочинів в Україні є «надзвичайно важливою» — ООН — PRAVO.UA Підтримка розслідувань воєнних злочинів в Україні є «надзвичайно важливою» — ООН — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підтримка розслідувань воєнних злочинів в Україні є «надзвичайно важливою» — ООН

Підтримка розслідувань воєнних злочинів в Україні є «надзвичайно важливою» — ООН

  • 18.05.2022 16:10

Експерт ООН з питань позасудових, трагічних і свавільних страт заявив у понеділок, 16 травня, що слідчі, які розслідують військові злочини в Україні, повинні тісно співпрацювати. Вони також мають дотримуватися міжнародних стандартів передової судово-медичної експертизи. Підтримка розслідувань воєнних злочинів в Україні є «надзвичайно важливою».

Спеціальний доповідач Морріс Тідбол-Бінц закликав міжнародне співтовариство активізувати підтримку власних розслідувань в Україні та привітав прогрес, досягнутий Генеральною прокуратурою у забезпеченні притягнення винних до відповідальності.

Пан Морріс Тідбол-Бінц — медико-правовий експерт був призначений Радою ООН з прав людини. Він є частиною її механізму спеціальних процедур, в рамках якого незалежні експерти мають повноваження звітувати про конкретні ситуації в країні або своїй сфері. Він не є співробітником ООН і не отримує заробітну плату за свою роботу.

Він також високо оцінив швидку мобілізацію міжнародного співтовариства щодо створення механізмів та ініціатив для збирання, документування та збереження доказів порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права. Включаючи незаконні вбивства, скоєні під час російського вторгнення в країну.

Поважайте національну власність

Пан Тідбол-Бінц сказав, що ці механізми можуть відігравати ключову роль у підтримці роботи Генеральної прокуратури. Окрім того, актуальні для інших «систем відповідальності», таких як Міжнародний кримінальний суд (МКС), і національні переслідування сторонами конфлікту та державами з універсальною юрисдикцією.

«Тому надзвичайно важливо, щоб Генеральна прокуратура України, яка веде розслідування в країні, отримала повну підтримку та ресурси, необхідні для забезпечення належної координації зусиль слідчих в Україні», — сказав він.

Експерт  наголосив, що для того, «щоб досягти прогресу та досягти відчутних результатів», ця підтримка повинна поважати національні стандарти слідчих дій, якщо вони відповідають міжнародним нормам і стандартам.

Важлива правильна координація

Він попередив, що без координації «існує значний ризик повторення та дублювання на шкоду якості та ефективності розслідувань».

Наприклад, для встановлення особи загиблих необхідні належні збирання, аналізування та узгодження інформації.

«Належна координація також може запобігти повторній травматизації жертв і свідків, що виникає в результаті багаторазових допитів різними слідчими, і гарантувати, що усі показання заносяться до загальної стратегії розслідування», — додав він.

Дотримуватися міжнародних норм

Крім того, всі розслідування мають відповідати міжнародним стандартам. Зокрема, Принципам ООН щодо ефективного запобігання та розслідування позасудових свавільних убивств і страт у судовому порядку.

«Міжнародне право вимагає, щоб розслідування були швидкими, ефективними, ретельними, незалежними, неупередженими та прозорими, – додав він. – Із цією метою належна координація та адекватне управління даними є фундаментальними вимогами, особливо у складних справах, як-от ті, що розслідуються в Україні».

Пан Тідбол-Бінц, медико-правовий експерт, пояснив, що розслідування військових злочинів і злочинів проти людства вимагають багатьох галузей досвіду та спеціальних знань, щоб великий обсяг чутливих і складних доказів міг бути належним чином зібраний, задокументований і надійно збережений.

Гідність жертв

Ідентифікація людських останків та гідне поводження з ними мають першорядне значення. Тому координація дій у цій сфері абсолютно необхідна «для адекватного вирішення випадків насильницьких зникнень і запобігання тому, щоб померлі стали безвісти зниклими особами».

Експерт закликав усі зацікавлені сторони:

дотримуватися відповідних міжнародних норм і стандартів,

активно координувати дії між собою.

Це потрібно не лише, щоб уникнути дублювання, але й у найкращих інтересах жертв.

Експерт також підкреслив свою готовність надати допомогу та технічні поради з цих питань.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA